«Ватанны саклаучылар» фондының Татарстан филиалы җитәкчесе Чистайда булды

2024 елның 12 июле, җомга

Чистайга эш визиты кысаларында Башкарма комитет җитәкчесе Эдуард Хәсәнов һәм төрле ведомство вәкилләре белән түгәрәк өстәл оештырылды.

Гүзәл Удачина Фондның төп бурычлары турында искә төшерде: үз ветераннарын һәм һәлак булган сугышчыларның гаиләләрен шәхси озата бару.

"Координаторлар яклаучыларга медицина һәм социаль реабилитациядә, шул исәптән яңадан укытуда һәм эшкә урнашуда ярдәм итәләр, юридик ярдәм күрсәтәләр һәм торакны инвалидлар ихтыяҗларына яраклаштыралар. Шулай ук фонд ветераннарны физкультура һәм спорт белән шөгыльләнүгә, паралимпия хәрәкәтенә җәлеп итә, мәдәни чаралар оештыра, Ватанны саклаучылар катнашында яшьләрне патриотик тәрбияләү буенча очрашулар үткәрә», - дип аңлатма бирде фонд филиалы җитәкчесе.

Аннары Гүзәл Удачина психолог .га Баранская белән очраша.

Махсус хәрби операция игълан ителгәннән соң, белгечкә һәлак булган балаларның гаиләләре һәм үз катнашучылары мөрәҗәгать итә башлый. Ещега Михайловна тагын да квалификациялерәк ярдәм күрсәтү өчен ПТСРНЫ дәвалау буенча яңадан укыту уза. Хәзер психолог бик кирәкле һәм аңа мөрәҗәгать иткән һәркемгә ярдәм итә.

Чистай районының социаль координаторлары: Коншина Светлана Валерьевна һәм Сираева Альбина Рамилевна. Алар үз шәһәрләреннән тыш шулай ук Новошешминскны да хезмәтләндерәләр. Фондның Татарстан филиалы командасы шулай ук анда район башлыгы белән эшлекле очрашу үткәрде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: