Чистай сараенда Четырчинскийлар гаиләсен бриллиант юбилейлары белән котладылар!

2024 елның 5 июле, җомга

Чистай никах сараенда бүген үз бәйрәмнәрен искиткеч пар – Валентина Ивановна Һәм Александр Николаевич Четырчинские билгеләп үтәләр, алар 60 ел мәхәббәт һәм татулыкта яшәгәннәр!  "Бриллиант туй" - бу данлы юбилейны шулай атыйлар!

Александр Николаевич Чистай Выселкасы авылында, ә Валентина Ивановна Чистай шәһәрендә туган. Бер көнне алар бер тулы автобуста барганда, пассажирлар дулкыны ниндидер егетне тотып алып көч белән яшь кызга этәрә, һәм шул вакыт ишек аша аның бармагын кысып ала. Ул вакытта һәркем үз тукталышында төшә: кыз Пушкин урамында, ә егет Чистай Выселкасы авылында яши ул вакытта. Өйдә Валентина әнисенә булган хәл турында сөйли, ә ул, беркайчан да алдан күрү сәләте булмаган, кинәт кенә кызына: «Менә аңа кияүгә чыгачаксың!» дип әйтә. Шулай булган да, дөрес, билгеләнгән кияүне кыз ярты елдан соң гына очраткан. Һәм тагын автобуста...

Ир белән хатынның хезмәт биографиясе Чистай сәгать заводы, аннары Бетар фирмасы белән бәйле. Александр Николаевич 42 ел, ә Валентина Ивановна 35 ел мастер булып эшли. Уңышлы, зур хезмәтләре, шәһәрнең төп заводын үстерүгә керткән шәхси өлеше өчен Четырчинскийлар күп кенә Мактау грамоталары белән бүләкләнәләр.Әмма Четырчинский юбилярларына хезмәт казанышлары белән генә горурланырга ярамый. Александр Николаевич һәм Валентина Ивановна үзләренең төп никах билгеләнешен – балалар тудыру һәм тәрбияләүне лаеклы үтәгәннәр. Хәзер аларның төп горурлыгы - балалар һәм оныклар!

Юбилярларны котларга хөрмәтле кунаклар килде: Чистай районы ветераннар Советы рәисе - Татьяна Тихонова, Чистай сәгать заводы ветераннары Советы рәисе - Рәшит Шиһабетдинов, “Умиление" гыйбадәтханәсе настоятеле - Андрей Рыбочкин, «Бетар» фирмасының персонал белән идарә итү бүлеге начальнигы - Людмила Дударь, һәм, әлбәттә, балалары, оныклары, якыннары һәм дуслары!

Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлеге башлыгы Илмира Ярмушева юбилярларны бәйрәмнәре белән котлады һәм юбилярларга ныклы сәламәтлек һәм иминлек теләде!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: