Республика конкурсы нәтиҗәләре

2021 елның 9 апреле, җомга

Чистайның «Юлдаш» өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы ведомствосындагы учреждениеләр арасында «хезмәт өлкәсендә социаль партнерлар»профсоюз оешмасы җитәкчесе һәм рәисе Республика конкурсының көмеш призеры булды.

7 апрельдә Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы карамагындагы учреждениеләр арасында «хезмәт өлкәсендә социаль партнерлар " профсоюз оешмасы җитәкчесе һәм рәисе республика конкурсына йомгак ясалды. Конкурсның инициаторы-дәүләт учреждениеләре хезмәткәрләре профсоюзының Республика комитеты.

Конкурска профсоюз җитәкчеләре һәм сайланулы органнарының уртак эшчәнлеген чагылдыручы материаллар тәкъдим ителде. Конкурсантлар социаль партнерлыкны үстерү, профсоюз оешмасының хокукларын тормышка ашыру буенча уңай эш тәҗрибәсен тәкъдим иттеләр.

Республика профсоюз оешмасы Президиумы карары нигезендә җиңүче дип табылдылар:

I урын – «Казан шәһәре «шәһәр округында халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе директоры Ибраһимова Надежда Виктор кызы, башлангыч профсоюз оешмасы рәисе Мирзина Гөлнара Равил кызы;

II урын - Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгының «Юлдаш» Чистай картлар һәм инвалидлар интернат-йорты " дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе директоры Четырчинская Елена Альберт кызы, һәм башлангыч профсоюз оешмасы рәисе Мезина Елена Андреевна;

III урын-Түбән Кама муниципаль районындагы «Веста «гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү территориаль үзәге» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе директоры Мыльникова Татьяна Валерьевна, башлангыч профсоюз оешмасы рәисе Трусеева Екатерина Владимировна.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: