Узган атнадан хакимияттә район башлыгы каршындагы атналык планеркалар яңартылды.

2020 елның 15 сентябре, сишәмбе

Планерка «Мирабель» кондитер фабрикасы «ҖЧҖ (директоры Сәләхов Таһир Минталиб улы), «Металлстрой» ҖЧҖ (директоры Стахеев Юрий Михайлович), «технология успеха» ҖЧҖ (директоры Нуруллин Рөстәм Рәис улы), «К-Терм» ҖЧҖ (директоры Деулин Константин Николаевич), «Чистай и К» Сәүдә-сәнәгать компаниясе «ҖЧҖ (Тумашев Эдуард Альберт улы) чыгарылучы товарларда «Татарстан АССРның 100 еллыгы» мәгълүмати билгесен кулланган өчен сертификатлар тапшыру белән башланды.

Татарстан Республикасының яшьләр сәясәтен тормышка ашыруга, шулай ук «Автобус. Яшьләр эшләре бүлеге һәм» яшьләр үзәге «муниципаль бюджет учреждениесе коллективларына һәм җитәкчеләргә Хасанов Дамир Мансур улына, Елисеева Марина Александровнага яшь яшь парлар тапшырылды.

«ВАТАН» хәрби-патриотик эш һәм армиягә кадәр яшьләрне әзерләү үзәге һәм учреждение җитәкчесе Гыймадиев Руслан Роберт улы муниципаль яшьләр учреждениеләре арасында патриотик тәрбияне иң яхшы оештыру буенча конкурста икенче урын яулаганы өчен бүләкләнде.

Узган атнадагы оператив хәлләр турында мәгълүматны Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча бүлеге начальнигы урынбасары Атуров Сергей Владимирович җиткерде. «Часовщиклар поселогы» 2 нче ТОС эше турында территориаль иҗтимагый җирле үзидарә җитәкчесе Выприцкая Светлана Вячеславовна сөйләде. Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе начальнигы Александр Александрович Ромадановский районда урып-җыю кампаниясе нәтиҗәләренә җентекләп тукталды.

Район башлыгы Дмитрий Иванов катнашучыларны районда сайлаулар нәтиҗәләре белән таныштырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: