Чистай хатын-кызлары 4 нче ТИҮдә котлаулар кабул иттеләр

2020 елның 4 марты, чәршәмбе

Халыкара хатын-кызлар көне алдыннан Яшьләр үзәгендә 4 нче территориаль иҗтимагый үзидарә оештырган бәйрәм концерты булды.

Залда «Тегермән мәйданы»микрорайонында яшәүче кызлар һәм хатын-кызлар җыелды. Аларны 4 нче ТИҮ җитәкчесе Әхмәт Ситдыйков җылы сәламләде.

- Хөрмәтле хатын-кызлар, территориаль иҗтимагый үзидарә, безнең микрорайонда яшәүче барлык ир-атлар исеменнән Сезне чын күңелдән Халыкара хатын – кызлар көне белән тәбрик итәм. Сезгә бик күп елмаюлар, шатлык – куанычлар, нык сәламәтлек, зур уңышлар, казанышлар, тотрыклылык, ышанычлы дусларыгызның ярдәмен, өй учагының уңышын һәм хатын-кызларның чын бәхетен телим, - дип мөрәҗәгать итте Әхмәт Әхәтович.

"Сезгә, яраткан... " – тулы аншлагта узган бәйрәм концерты нәкъ шулай атала да инде. ТР атказанган мәдәният хезмәткәрләре Радик Халиков һәм Рөстәм Хөснуллин, шулай ук Әнисә Камалова һәм Таһир Мөхәммәтов, Гөлназирә Сафиуллина һәм Иван Крашенинников, Светлана Кучумова һәм Сәгыйть Сибгатуллина, Фәнис Хисмәтуллин һәм Ләйсирә Җамалетдинова, Җәлил Дәүләтшин, «Яңарыш» вокаль ансамбле, «Без кебек бии», «Үзгәрешләр җиле» һәм яшьләр үзәгенең «Ярлар» бию берләшмәләре үзләренең иҗади номерларын бүләк иттеләр.

Яз бәйрәме белән барлык хатын-кызларны яшьләр эшләре буенча бүлек җитәкчесе Дамир Хәсәнов та котлады.

- Вакытны бик теләп үткәрде. Барлык оештыручыларга һәм катнашучыларга шундый матур концерт өчен рәхмәт, - диде тегермән мәйданында яшәүчеләрнең берсе, тамашачылар залыннан чыгып.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: