Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча дежур бүлегенә 39 яшьлек җирле кеше мошенниклык турында гариза белән мөрәҗәгать иткән

2024 елның 7 октябре, дүшәмбе

Тикшерүчегә ир-ат июльдә сайтларның берсендә "CITY COCA SKYBOARD BR 20-300 PRO"скутерын сату турындагы мәгълүматны күрүен аңлаткан. Аны товарның түбән бәясе җәлеп иткән.

Сатучы белән шалтыратып, килешү шартлары турында сөйләште. Сатучы товарны түләү өчен түләү йөкләмәсе җибәргән, акча счетка кергәч, товар аңа СДЭК китерү хезмәте ярдәмендә җибәреләчәк, дип ышандырган.

Акчаларны күчергәннән соң, ә бу 79 324 сум, сатучы аның белән элемтәгә чыгудан туктаган, ә товар т.

Җинаять эше РФ Җинаять кодексының 159нчы маддәсенең 1нче өлеше «мошенниклык»билгеләре буенча кузгатылган.

Интернет челтәрендә сатып алганда уяу булыгыз! Билгесез затларга ышанмагыз һәм аларның күрсәтмәләрен үтәмәгез. Онытмагыз, интернетта отышлы тәкъдим һәрвакыт мошенникларның хәйләсе булырга мөмкин.

Сатып алулар өчен түләүнең иң куркынычсыз ысулы - аларны алганнан соң гына, сатып алына торган товарның булуына һәм белдерелгән характеристикаларга туры килүенә инану мөмкинлеге булганда гына.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: