Чистай районы башлыгы чираттагы зур партия гуманитар йөкне буш зонага илтте

2024 елның 20 сентябре, җомга

Чистай районы башлыгы Дмитрий Иванов СВО зонасында булган хәрбиләргә чираттагы зур гуманитар ярдәм партиясен китерде. Зур күләмле посылка транспорт чараларын, азык-төлек продуктларын, шәхси гигиена чараларын һәм хуҗалык товарларын үз эченә ала.

Сугышчыларыбызга гуманитар ярдәм төяү Чистай районы кулланучылар җәмгыяте территориясендә узды. Гуманитар йөкне битараф булмаган чистайлылар, предприятие коллективлары һәм волонтерлар формалаштырды һәм төяде. Студент-волонтерлар да, администрация хезмәткәрләре дә читтә калмады, алар да солдатларга кирәкле әйберләрне йөкләүдә ярдәм иттеләр.

Шулай итеп, СВО зонасына ике транспорт чарасы — мотоцикл һәм УАЗ автомобиле тапшырылган. Шулай ук балаларга радиаторлар, буржуйка-Мич, азык-төлек, кием-салым, газ конфоркалары, дару препаратлары, носилкалар, туганнарыннан һәм якыннарыннан посылкалар һәм башкалар җибәрелде. Исемлеккә сугышчылар хәзер мохтаҗ булган бар нәрсә керә.

- Йөкне бүгенге көндә СВО зонасында булган сугышчыларыбызның сорауларын исәпкә алып формалаштырдык. Без һәрвакыт аларның фикеренә колак салабыз, чөнки безнең ярдәм алар өчен һәрвакыт файдалы һәм кирәкле булачак. Анда безнең якташларыбыз, башка районнардан һәм төбәкләрдән килгән солдатлар хезмәт итә. Без егетләр безнең кайгыртуыбызны сизсен өчен барысын да эшлибез, — диде Дмитрий Алексеевич.

Шулай ук Луганск өлкәсенең Лисичанск шәһәренә шәһәрне торгызу өчен төзелеш материаллары җибәрелгән. Алар арасында торбалар, такталар, 550 квадрат метрдан артык поликарбонат һәм башкалар бар.

- Безнең хәрбиләргә гуманитар ярдәм җыюда һәм илтеп җиткерүдә катнашкан һәркемгә зур рәхмәт. Сугышчылар безнең ярдәмгә мохтаҗ, һәм без аларны Сынатмаячакбыз, - дип йомгаклады башлык.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: