Сәрия Сабурская "Халык контроле"дәүләт мәгълүмат системасында җаваплы башкаручылар белән киңәшмә үткәрде.

2024 елның 3 июле, чәршәмбе

Киңәшмәдә Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов катнашты.

Муниципаль берәмлекләр җитәкчеләре белән даими очрашулар иң нәтиҗәле эшкә ирешергә ярдәм итә һәм аларны хәл итү юлларын билгеләү өчен проблемалы мәсьәләләр турында фикер алышырга мөмкинлек бирә.

Татарстан омбудсмены Сәрия Сабурская Чистай районында булды, анда «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасында кайбер район җитәкчеләре һәм җаваплы башкаручылар белән эшлекле киңәшмә үткәрде .

Бу мәсьәләләр ишегалды территорияләрен төзекләндерүгә, юллар төзүгә һәм юл хәрәкәтен оештыруга кагылган.

Киңәшмәләр барышында озак вакыт чишелеш таба алмаган хәбәрнамәләргә һәрвакыт аерым игътибар бирелә.

Башкарма комитетларның уңай эше билгеләп үтелде, хәбәрнамәләрне үтәү срокларын бозмаска һәм кабул ителгән чаралар нәтиҗәләре буенча җавапларны вакытында урнаштырырга киңәш ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: