Эшлекле сишәмбе

2024 елның 18 июне, сишәмбе

Муниципалитеттагы чираттагы аппарат киңәшмәсенең төп темалары-техник инвентаризация бюросының Чистай бүлекчәсе эше һәм бер атна эчендә оператив хәл.

Хезмәтләр спектры киңәйтелә, халык белән эшләү ысуллары камилләштерелә

Техник инвентаризация бюросының Чистай бүлекчәсе эше турында аның җитәкчесе Юлия Завалишина хәбәр итте. Үз эшчәнлегендә БТИ дәүләт һәм муниципаль органнар белән уңышлы хезмәттәшлек итә, республика һәм район җитәкчелеге куйган килешү йөкләмәләрен вакытында һәм сыйфатлы үти. Оешма даими рәвештә эш ысулларын, программа тәэминатын камилләштерә, хезмәтләр спектрын киңәйтә. Халыкка хезмәт күрсәтүне уңайлырак алу өчен яңалыклар кертелә.

Юл транспорт һәлакәтендә бер кеше һәлак була

Оператив хәл турында Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча полиция бүлеге начальнигы урынбасары Антон Ерашов хәбәр итте. Бер атна эчендә 9 җинаять турында хәбәр теркәлгән. Талау, компьютер мәгълүматларына законсыз керү, 2 алдау, наркотикларны алу факты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: