"Сәгатьчеләр Бистәсе" нең 2 нче номерлы ТОСында башлык урынбасары белән очрашу узды

2024 елның 18 июне, сишәмбе

"Сәгатьчеләр Бистәсе" 2нче ТОС җитәкчесе Поселокга Добронравова гражданнарның "Чистай шәһәре" муниципаль берәмлеге башлыгы урынбасары Михаил Ксенофонтов белән очрашуын оештырды.

Яшәү урыны буенча халык белән очрашулар үткәрү вазифаи затларның җәмәгатьчелек белән үзара эшчәнлегенең нәтиҗәле формасы булып тора. Очрашуның әлеге форматы ТОС халкына Чистай муниципаль районында алып барылган сәясәт турында хәбәр итәргә генә түгел, ә халыкның хакимият белән даими элемтәсен стимуллаштырырга да ярдәм итә.

Очрашуда шәһәр халкын борчыган мөһим мәсьәләләр турында фикер алыштылар. Төп игътибар торак-коммуналь хуҗалык, медицина хезмәте күрсәтү, юллар һәм ташландык объектлар проблемасына бирелде.

Берничә сорау буенча Михаил Иванович очрашуда ук җавап бирде. Ул 2 нче ТОС халкына очрашу, эчтәлекле җавап, кызыклы әңгәмә һәм конструктив сөйләшү өчен рәхмәт белдерде. Барлык сораулар һәм теләкләр язылды һәм контрольгә алынды.

Мондый очрашулар планлы һәм даими булачак һәм җәмәгатьчелек белән бергә без сәгатьчеләр бистәсендә яшәүне тагын да уңайлырак һәм уңайлырак итә алачакбыз дип ышанам.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: