Чистайда Игорь Грудное турында китап тәкъдим иттеләр

2024 елның 14 июне, җомга

«Чистай» Мәдәни үзәгендә «Иптәш генерал» китабын тәкъдир иттеләр. Ул якташының тормышына һәм хезмәтенә, генерал-полковник Игорь Грудновның тормышына һәм хезмәтенә багышланган.

Чарада хөрмәтле кунаклар, шул исәптән Чистай районы башлыгы Дмитрий Иванов, Росгвардиянең ТР буенча идарәсе башлыгы урынбасары полиция полковнигы Рафил Нәбиуллин, Россия Герое Алексей Кораблев һәм Игорь Грудновның тол хатыны Светлана Николаевна катнашты.

- Чистайлылар, иремнең якташлары белән очрашуыма бик шатмын. Нәкъ бер ел элек без Сезнең белән Мельничнаяда Игорь Алексеевич һәйкәлен ачуда очраштык. Узган чара һәм китапның бүгенге презентациясе турыдан-туры Россия көне белән бәйле. Һәм юкка түгел! Игорь Груднов илнең чын патриоты булган, үз Ватанын бик нык яраткан һәм аны 40 елдан артык хезмәт итүгә багышлаган, — диде Светлана Груднова.

Кунакларга яңа китап турында җентекләп сөйләделәр. Документаль повесть 11 бүлектән тора, аларда Игорь Сергеевичның хезмәте, аның гаиләсе, хәрби һөнәренә ничек килүе турында зур материал тупланган. Китап шулай ук генералның гаилә архивыннан күп кенә фотолар, аның туганнары һәм хезмәттәшләре истәлекләре белән тулы.

- Сезгә бик зур рәхмәт, Светлана Николаевна, бу искиткеч китап өчен, безнең өчен бу зур хөрмәт! Презентациягә килгән һәм шәһәребез тормышына битараф булмаган барлык чистайлыларга рәхмәт! Укучылар Россия Герое Игорь Груднов белән танышсын, аның тормышы һәм батырлыклары турында күбрәк белсен өчен, сентябрьдән бу китап турында шәһәр мәктәпләрендә сөйләргә кирәк дип уйлыйм, — дип билгеләп үтте Дмитрий Алексеевич.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: