Административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

2024 елның 6 маенда Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Иванов Константин Валентинович рәислегендә административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышта 24 беркетмә каралды, шуларның:

2.6 статьясы буенча. «Җирле үзидарә органнарының муниципаль хокукый актларын үтәмәү", - 1 беркетмә;

3.2 статьясы буенча. «Урам сәүдәсен оештыру тәртибен бозу " ТР Административ хокук бозулар кодексының 1 беркетмәсе;

«Торак пунктлар һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу " ТР Административ хокук бозулар кодексының 3.6 маддәсе буенча - 21 беркетмә;

«Транспорт чараларын яшелләндерелгән территорияләрдә, балалар һәм спорт мәйданчыкларында, хайваннар йөрү өчен мәйданчыкларда, шулай ук йорт яны территориясендә урнашкан хуҗалык мәйданчыкларында урнаштыру» ТР Административ хокук бозулар кодексының 3.17 маддәсе буенча - 1 беркетмә.

Административ хокук бозуларны профилактикалау максатларында Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы административ комиссиясе хәбәр итә:

административ хокук бозулар турында Татарстан Республикасы Кодексының 3.6 статьясы нигезендә:

1. Әлеге Кодексның 3.17 статьясында каралган очраклардан тыш, торак пунктлар һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу –

гражданнарга ике меңнән өч мең биш йөз сумга кадәр; вазифаи затларга унбиш меңнән утыз мең сумга кадәр; юридик затларга ике йөз меңнән биш йөз мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

2. Шул ук гамәлләр ел дәвамында кабатлана, –

гражданнарга өч мең биш йөздән биш мең сумга кадәр; вазифаи затларга утыз меңнән илле мең сумга кадәр; юридик затларга биш йөз меңнән бер миллион сумга кадәр административ штраф салуга китерә.

Чистай муниципаль районының административ комиссиясе муниципаль район территориясендә тышкы төзекләндерү, чисталык һәм тәртип кагыйдәләрен үтәү кирәклеген искәртә!

Сез төзекләндерү кагыйдәләре белән сайтта таныша аласыз http://chistopol.tatarstan.ru., административ комиссия бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: