Район хуҗалыкларында авыл хуҗалыгы техникасының әзерлеген, шулай ук авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә хезмәтне саклау кагыйдәләрен үтәүне бәяләделәр.

2024 елның 27 апреле, шимбә

Район хуҗалыкларында авыл хуҗалыгы техникасының әзерлеген бәяләделәр. Язгы кыр эшләренә әзерлек буенча конкурс кысаларында авыл хуҗалыгы машиналары һәм прицеп техникасы каралды, хезмәтне саклау кагыйдәләрен үтәүгә бәя бирелде.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хезмәткәрләре, УСХиП, Чистай Башкарма комитеты, Чистай шәһәренең халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре составындагы Комиссия районның авыл хуҗалыгы формированиеләрендә булды, анда әзерлек линиясенә тракторлар, чәчкечләр, чәчкечләр, бораулау агрегатлары һәм башка прицеп техникасы куелды.

Китү барышында шулай ук хезмәтне саклау торышы, авыл хуҗалыгында хезмәт шартларын яхшырту һәм саклау буенча күрелә торган чаралар турындагы мәсьәләләргә дә игътибар бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: