Административ комиссиянең чираттагы утырышы узды

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

2024 елның 15 апрелендә Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Иванов Константин Валентинович рәислегендә административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышта «торак пунктлар һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерүнең муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу»ТР Административ хокук бозулар кодексының 3.6 статьясы буенча 17 беркетмә каралды.

Протоколларның төп өлеше 192 пунктны бозган өчен төзелгән. ТР Чистай шәһәр Советының 04.06.2013 ел, №22/2 карары белән расланган Чистай шәһәрен төзекләндерү кагыйдәләре, анда автомобиль хуҗалары транспорт чараларын тротуарларда, квартал эчендәге территорияләрдә урнаштыралар, шул ук вакытта кешеләрнең, шулай ук урып-җыю һәм махсус техниканың тоткарлыксыз хәрәкәтен тәэмин итмиләр.

Административ хокук бозуларны профилактикалау максатларында Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы административ комиссиясе хәбәр итә: 192нче пункт буенча. Чистай шәһәрен төзекләндерү кагыйдәләре. "Квартал эчендәге территорияләрдә транспорт чараларын урнаштыру кешеләрнең, шулай ук урып-җыю һәм махсус техниканың тоткарлыксыз хәрәкәтен тәэмин итәргә тиеш». Әлеге пунктны бозган өчен, административ хокук бозулар турында Татарстан Республикасы Кодексының 3.6 статьясында административ җаваплылык каралган, ул гражданнарга ике меңнән өч мең биш йөз сумга кадәр; вазыйфаи затларга – унбиш меңнән утыз мең сумга кадәр; юридик затларга – ике йөз меңнән биш йөз мең сумга кадәр административ штраф салуны яки кисәтүне күздә тота. Ел дәвамында кабат башкарылган шул ук гамәлләр гражданнарга өч мең биш йөз сумнан биш мең сумга кадәр административ штраф салуга китерә; вазифаи затларга утыз меңнән илле мең сумга кадәр; юридик затларга биш йөз меңнән бер миллион сумга кадәр.

Чистай муниципаль районының административ комиссиясе муниципаль район территориясендә тышкы төзекләндерү, чисталык һәм тәртип кагыйдәләрен үтәү кирәклеген искәртә!

Сез төзекләндерү кагыйдәләре белән сайтта таныша аласыз http://chistopol.tatarstan.ru., административ комиссия бүлегендә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: