Хөрмәтле мәшгульлек хезмәте клиентлары!

2023 елның 17 гыйнвары, сишәмбе

Билгесез затлар, Россия Порталы вәкилләре исеменнән эш алып барганда, гражданнарга карата мошенниклык гамәлләре кыла.

Әйтик, 2023 елның 11 гыйнварында Татарстан Республикасы халкының кесә телефонына кесә телефоны. Г., исәптә торучы ЦЗНГА +7(968)4078292 абонент номерыннан шалтырату килде (башка номерлар мөмкин). Сөйләшү барышында билгесез зат Россия эше порталы вәкиле булып танылды, аның чыннан да эш эзлиме икәнлеген ачыклады. Гражданин хәзерге вакытта ЦЗНГА җибәрелүен әйтте.

Ачыкланмаган зат ЦЗНГА бару зарурлыгы юк, ә барлык гамәлләр дистанцион рәвештә башкарылачак («Скайп»аша тоташтыру), дип хәбәр итте. Күпмедер вакыттан соң аңа +7(968)4086164 номерыннан шалтырату килә, анда Анастасия Краснова дип таныштырып, ялган юл белән 9 900 сум күләмендә акча ала. Г. күрсәтелгән телефон номерына күчерелде.

Сөйләшү барышында гр. Г.ны эшкә урнаштыру һәм күчерелгән акчаларны аның белән ниндидер Аксенов Александр элемтәгә керәчәк, дип хәбәр итте. Гр шалтыратканнан соң. Г. аңа карата мошенниклык гамәлләре кылу факты шикләнеп, акчасының калдыкларын башка счетка күчергән, элемтәне туктаткан һәм полициягә мөрәҗәгать иткән.

Мәшгульлек хезмәте органнары дәүләт хезмәтләрен бушлай күрсәтәләр.

Мондый шалтыратулар килеп чыккан очракта, сөйләшүне туктатыгыз һәм Чистай халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенә 8(84342)51334 кайнар линия телефоны буенча шалтыратыгыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: