Татарстан халыклары ассамблеясе «Лидер» спорт комплексында Спартакиада уздырды

2022 елның 29 ноябре, сишәмбе

«Татарстан Республикасы муниципаль районнарында Татарстан халыклары Яшьләр Ассамблеясе вәкиллекләрен үстерү» проектын тормышка ашыру кысаларында «Лидер» спорт комплексында Чистай муниципаль районы Татарстан халыклары Яшьләр ассамблеясенең волейбол буенча Спартакиада – ярышлары узды.

Спартакиада, барыннан да элек, шатлык, сәламәтлек һәм уңыш бәйрәме. Спартакиаданың сәламәт яшәү рәвешенә һәм физик яктан камилләшүгә генә түгел, төрле милләт һәм төрле дин вәкилләрен берләштерүгә дә зур агитация әһәмиятенә ия булуын онытмаска кирәк.

Спорт чарасын ТР Чистай муниципаль районының Татарстан Халыклары ассамблеясе җитәкчесе Ольга Добронравова ачып җибәрде, ул барлык катнашучыларны сәламләде һәм аларга яхшы уен һәм җиңү теләде. Һәр команда өчен ярыш намус бурычы булды, шуңа күрә барлык катнашучылар да тулы күләмдә чыгыш ясады, дип билгеләп үтте ТР Чистай муниципаль районының Татарстан Халыклары ассамблеясе җитәкчесе Ясмен Саутина.

Нәтиҗә көтәргә мәҗбүр булмады. Шулай итеп, җиңүчеләр булдылар:

Егет:

1 урын-Казан инновацион университеты

2 урын – Чистай авыл хуҗалыгы техникумы

3 урын – Туполев исемендәге КНИТУ (КАИ)

Кыз:

1 урын – Чистай авыл хуҗалыгы техникумы

2 урын - Казан инновацион университеты

Эшче яшьләр:

1 урын – ЧЭС

2 урын-PSC-67

3 урын – Чистай шәһәрендә эшләүче яшьләр активы