Чистай районы депутаты аның солдат көннәре ничек узуын сөйләде

2022 елның 22 ноябре, сишәмбе

Махсус хәрби операциядә катнашу өчен Татарстаннан 13 депутат мобилизацияләде, алар арасында безнең районнан Денис Лоскутов.

Денис Александрович - Чистай Выселкасы авыл җирлеге Советы депутаты һәм шәһәр предприятиеләренең берсе директоры. Хәзер ул "Казан Экспо" да. Без мобилизацияләнүчеләр белән аралаштык һәм солдат көннәренең ничек узуын белдек.

- “Казан Экспо”га без егетләр белән октябрь ахырында килдек. Безгә кием бирделәр. Шартлар уңайлы, туклану бик яхшы. Уку дәресләре даими уза. Бернинди конфликтлар да юк, күпләр белән инде иптәшләрчә мөнәсәбәтләрдә торабыз. Иң мөһиме, барысының да рухы сугышчан, күтәренке рух - хәлиткеч! - дип сөйли Денис Лоскутов.

Ашыгыч хезмәтне Денис Александрович 20 ел элек РФ Кораллы Көчләренең эчке гаскәрләрендә узды, ул - Төньяк Кавказда хәрби хәрәкәтләр ветераны. Безнең әңгәмәдәшебез мобилизациягә мораль яктан да, физик яктан да әзер булуын таный.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: