Административ комиссиянең чираттагы утырышы булды.

2022 елның 16 ноябре, чәршәмбе

2022 елның 14 ноябрендә Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Иванов Константин Валентин улы рәислегендә административ комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышта 13 беркетмә каралды:

"Урам сәүдәсен оештыру тәртибен бозу" - 3.2 Ст. буенча 2 беркетмә;

"Җирлек һәм шәһәр округлары территорияләрен төзекләндерү муниципаль кагыйдәләрен, калдыклар белән эш итүнең муниципаль кагыйдәләрен бозу" - 3.6 статьясы буенча-10 беркетмә;

"Яшелләндерелгән территорияләрдә, балалар һәм спорт мәйданчыкларында, хайваннарны йөртү өчен мәйданчыкларда, шулай ук йорт яны территориясендә урнашкан хуҗалык мәйданчыкларында ТС урнаштыру" - 3.17 Ст. буенча 1 беркетмә.

Чистай муниципаль районы административ комиссиясе хәзерге вакытта "административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе Кодексы" 20.12.2001 ел, № 195-ФЗ (04.11.2022 ел, редакциясе) 20.25 статьясының 1 өлешендә РФ КоАП каралган срокта административ штрафны түләмәгән өчен ике тапкыр күләмдә административ җаваплылык билгеләнүен искә төшерә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: