Чистайда мобилизацияләнгән егетләрне чираттагы юлга озаттылар.

2022 елның 28 октябре, җомга

Безнең сакчылар-Чистай ир-атлары сугышчан көйләүгә киттеләр.

Якыннары, туганнары, дуслары, хезмәттәшләре, шулай ук район башлыгы, дин әһелләре, муниципаль хакимият органнары вәкилләре хәрби юлга озаттылар. Озатыр алдыннан хәрби хезмәткә чакырылучылар теркәлү уздылар, аннан соң аларга җылы киемле һәм медикаментлы рюкзаклар тапшырдылар.

"Чистай" үзәге подъездында аларны хатыннар, балалар, Әниләр һәм әтиләр көтә иде. Өлешчә мобилизация кысаларында Игорь Игнатьев икенче абыйсын җибәрә. Әйберләр белән сумка алдан җыелды. Беренче тапкыр повестка алганнан соң, хәл аларның гаиләсендә калган ир-атларны да читләтеп узмаячагы аңлашыла. Бүген Игнатьевлар гаиләсендә икенче улы - Владимир хәрби җайга салуга китә.

Мобилизацияләнүчеләргә Чистай районы башлыгы Дмитрий Иванов мөрәҗәгать итте.

- Без сезне исән-сау көтәбез! Һәркемне нык хөрмәт итәбез, сез яшермәвегез һәм Ватаныбызны якларга китүегез өчен рәхмәт. Уңышлар, егетләр! – Дмитрий Алексеевич хәер-фатихасын бирде.

Чистай, Чистай һәм Яңа Чишмә районнарының хәрби комиссары Андрей Пичушкин балаларга үз хезмәтләренең территориаль оборона бүлекчәсендә узачагын әйтте. Бу, гадәттә, икенче эшелон гаскәрләре.

Чистай районы имам-мөхтәсибе Мөхәммәд хәзрәт Кыямов, Сергий Радонежский мәхәлләсе настоятеле Тимофей Маташов балаларга, аларның туганнарына мөрәҗәгать иттеләр.

Җирле артистлар тарафыннан патриотик җырлар башкарылганнан соң, хәрби комиссар утырту турында игълан итте. Бүген Казанга өч автобус китте. Озата баручыларның алкышлары һәм» Славянка маршы " астында мобилизацияләнгән чистайлылар хәрби көйләүгә киттеләр.

Хөрмәтле яклаучылар, якташлар! Бүген сезнең җилкәгезгә Ватаныбызны саклау буенча җаваплылык ята. Сез җиңү белән кире кайтырсыз дип ышанабыз! Сезгә авыр сәгатегездә хәрби бурычыгызны, рухи ныклыгыгызны намус белән үтәвегезне, үзара ярдәм итешүегезне һәм чыдамлылыгыгызны телибез. Исән кайтыгыз, иң мөһиме-сәламәт!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: