ТИКШЕРҮ ӨЧЕН ТАЛПАННАР КАБУЛ ИТҮ БУЕНЧА БЕЛЕШМӘЛЕК

2022 елның 16 мае, дүшәмбе

Талпаннарны кабул итү «Татарстан Республикасында Гигиена һәм эпидемиология үзәге» ФБУЗДА эш көннәрендә түбәндәге адрес буенча башкарыла: Сеченов ур., 13а, 9:00дән 14:00гә кадәр (төшке аш 12:00-12:30) койма пунктында (төп ишектән уң якта)
Талпан тикшеренүләрен үткәрү кирәк булган очракта, ял яки бәйрәм көннәрендә яшәү урыны буенча медицина оешмасына яки «Татарстан Республикасында Гигиена һәм эпидемиология үзәге» ФБУЗ белән килешү мөнәсәбәтләре булган медицина оешмаларына мөрәҗәгать итегез.
«Татарстан Республикасында (Татарстан) гигиена һәм эпидемиология үзәге»ФБУЗ белән шартнамәләре булган медицина оешмалары исемлеген раслау турында":
"7нче Шәһәр сырхауханәсе»ДАСУ
"18 нче шәһәр сырхауханәсе»ДАСУ
"КФУ МЧС" ЮБ ФДБМУ
"21нче шәһәр сырхауханәсе»ДАСУ
"10 нчы шәһәр сырхауханәсе»ДАСУ
«Кама Тамагы үзәк район хастаханәсе»ДАСУ
"Чистай РҮХ»ДАСУ
"Саба РҮХ»ДАСУ
"Кайбыч РҮХ»ДАСУ
"Әлмәт РҮХ»ДАСУ
* талпаннарны кабул итү саны чикләнгән, күрсәтелгән оешмаларда мәгълүматны ачыклагыз
ХАЛЫКТАН ТАЛПАННАР КАБУЛ ИТҮ
- Сеченов ур., 13а адресы буенча 9:00 сәгатьтән 14:00гә кадәр (төшке аш 12:00-12:30) койма пунктында (административ бина) башкарыла.
Ял һәм бәйрәм көннәрендә халыктан талпаннар кабул итү:
- яшәү урыны буенча медицина учреждениеләренә яки ФБУЗ белән талпаннарны тикшерүгә килешү мөнәсәбәтләре булган медицина оешмаларына мөрәҗәгать итәргә кирәк.
Талпаннарны лаборатор тикшерүне талпан утыртылганнан соң 3 тәүлектән дә соңга калмыйча үткәрергә кирәк, чөнки талпан вирус энцефалитына каршы иммуноглобулинны 4 тәүлектән дә соңга калмыйча профилактик кертү зарур.
Талпаннар бары тик герметик рәвештә ябыла торган савытта (банкта, анализлар өчен контейнерда), тутырылган юнәлеш бланкы булганда гына кабул ителә.
Тикшеренүгә китерелгән талпаннар кәгазьгә тәмамланган полиэтилен пакетларда кабул ителми.
Тикшерүләр үткәрү вакыты – 48 сәгатькә кадәр.
Анализ нәтиҗәләрен бирү:
- эш көннәрендә-Сеченов ур., 13а адресы буенча 9: 00дән 14: 00гә кадәр (төшке аш 12:00-12:30) койма пунктында (административ бина).
 - ял һәм бәйрәм көннәрендә-лаборатория тикшеренүләре нәтиҗәләре турында мәгълүмат "Татарстан Республикасында (Татарстан) гигиена һәм эпидемиология үзәге" ФБУЗ белгечләре тарафыннан юнәлеш бланкында күрсәтелгән телефон аша хәбәр ителәчәк.
Тикшерү нәтиҗәләре түләү турында чек күрсәткән очракта бирелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: