Милләтләр эшләре буенча Федераль агентлык җитәкчесе Чистай кызының Яңа ел хыялын башкарды

2022 елның 13 гыйнвары, пәнҗешәмбе

Игорь Баринов «Теләкләр чыршысы»хәйрия акциясендә катнашты.

Ундүрт яшьлек Роза Капитонова могҗизаларга бөтен җаны белән ышана, чөнки үзе бик игелекле һәм ярдәмчел кыз. Аның әнисе Ләйсән Гомәровна күз яшьләре аша «Теләкләр чыршысы» хәйрия акциясе аңа үзенә ышанырга ярдәм итте, ди. Бәйрәмнәр тәмамлануга карамастан, Яңа ел хыяллары тормышка ашуын дәвам итә.

Милләтләр эшләре буенча Федераль агентлык җитәкчесе Игорь Баринов «Теләкләр чыршысы» Бөтенроссия хәйрия акциясендә катнашучылар белән очрашты. Бүген ул һәм ТР Президенты Аппараты Җитәкчесе Әсгать Сәфәров Чистайга эш визиты белән килде. Мөхтәрәм кунакларны район башлыгы Дмитрий Иванов каршы алды. Беренче чиратта делегация «Камалия»ял итү-үсеш үзәгендә булды. Нәкъ менә шунда Игорь Вячеславович Роза Капитоновага бүләк тапшырды.
- Унике ел Дәүләт Думасы депутаты булдым, шуңа күрә кешеләр, балалар белән бу эш миңа яхшы таныш. Мин аның ни дәрәҗәдә мөһим булуын аңлыйм. Без, өлкәннәр, балалар хыялларын үтәргә тиеш. Бүләкләр бирү дә аларны алуга караганда күпкә күңеллерәк. Бүген мин чын күңелдән кеше хис-тойгыларын күрдем. Моның өчен Татарстанга килеп, шушы искиткеч егетләр белән очрашырга туры килде. Мине уңай кешелек хис - тойгылары Тулы, - диде Баринов.

Күп еллар буе гаилә ноутбук алырга хыялланган, чөнки Роза, күрү белән бәйле кыенлыкларга карамастан, фотоаппаратның объективы аша үзенчә күрә белә. Ә фотоларны дөрес итеп эшкәртү, аларны матуррак һәм сыйфатлырак итү өчен компьютер сатып алырга кирәк иде.

- Без ирем белән туган көнне кызым өчен бүләк сыйфатында ноутбук алырга ниятлибез. Тик безгә аны бүләк итәчәгебезне белгәч, җыелган акчаларны фотоларны бастыру өчен җиһазларга тотарга булдык. Сыйныф җитәкчесе «Теләкләр чыршысы» акциясендә катнашырга тәкъдим итте. Кызыксыну өчен авыз итәргә булдык. Гариза атна дәвамында модернизацияләнде. Аннары безгә Мәскәүдән шалтыраттылар һәм безне сайлауларын хәбәр иттеләр, - дип хис-кичерешләре белән уртаклаша кызның әнисе Ләйсән Капитонова.

Кыз фотосурәте белән дүрт елга якын мавыга. Аның тирә-юнендәге бөтен әйберне төшерә: үз песиләрен, табигатьне һәм, әлбәттә инде, яраткан гаиләсен. Аның фотоаппараты да бар, шуңа да карамастан, әнисенең телефоны да төрле кадрлар белән тулы. Хәзер архив яңа ноутбукта булачак.

- Мин төрле программаларны күчереп алам һәм яңа компьютердагы фотосурәтләрне редакцияләячәкмен. Әни телефоны миңа хәзер кирәкми. Мондый бүләк өчен Игорь Вячеславовичка зур рәхмәт, - ди Роза.

Ял итү-сәламәтләндерү үзәгенә кыз ялгыз гына түгел, ә энеләре Якуп һәм Рамазан белән килгән. Милләтләр эшләре буенча Федераль агентлык җитәкчесе аларга да бүләкләр алып килде. Чистай районы башлыгы Дмитрий Иванов әңгәмәгә кушылды һәм балаларны якынлашып килүче Яңа ел белән котлады, шулай ук аларга татлы пакетлар тапшырды.

Игорь Бариновның үзен дә күңелле сюрприз көтә иде. Ләйсән Капитонова мәртәбәле кунакка аларның һәр әгъзасы кул куйган картина бүләк итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: