Бирмәскә дә, алмаска да!

2021 елның 30 ноябре, сишәмбе
2021 елның 30 ноябре Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне һәм Республика яшьләр коррупциягә каршы программа кысаларында "Бирмәгез дә, алмагыз!" МБУ "Яшьләр Centerзәгендә" интеллектуаль уен "Намуслы викторина" авыл яшьләре вәкилләре белән үткәрелде. Чара кунаклары, Чистополь муниципаль районының коррупциягә каршы көрәш буенча ярдәмчесе Алексей Тихонович Эфимов һәм Чистополь шәһәр прокуратурасының өлкән ярдәмчесе Радик Рафаилович Салихов катнашучыларның барысына да сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать иттеләр. уен. Викторинада Чистопольдәге уку йортларыннан 5 команда катнашты. Студентлар сорауларга кызыксыну белән җавап бирделәр, бәхәсләштеләр, тормыштан мисаллар китерделәр, проблемаларны чиштеләр һәм үз учреждениеләрендә студентлар белән коррупциягә каршы эшчәнлекне үстерделәр. 1 урын - КНРТУның Чистополь филиалы "КАИ Восток" 2 урын - Чистополь авыл хуҗалыгы техникумы 3 урын - "Колледж КИУ" УФО Барлык командалар да җиңүче һәм катнашучы дипломнары белән бүләкләнделәр, шулай ук ​​бүләкләр дә алдылар !
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: