"Коррупция" темасы бүген дә актуаль

2021 елның 29 октябре, җомга

«Яшьләр үзәге» МБУДӘ «безнең тормышыбызда Коррупция» темасына түгәрәк өстәл узды, анда урта махсус уку йортлары һәм югары уку йортлары вәкилләре катнашты.

Сәламләү сүзе белән Чистай муниципаль районы башлыгы ярдәмчесе Алексей Тихонович Ефимов чыгыш ясады, катнашучыларга нәтиҗәле эш теләде. Яшьләр эшләре буенча бүлек башлыгы Дамир Мансур улы Хәсәнов грант проектлары конкурсы турында сөйләде, анда 18 яшьтән 35 яшькә кадәр теләгән һәркем гариза бирә ала.

Түгәрәк өстәлдә шулай ук Рөстәм Миңнеханов, Чистай муниципаль районы башлыгының коррупциягә каршы тору буенча яшьләр ярдәмчесе Линар " коррупцияне ничек җиңәргә? шулай ук Яшьләр белән эшләү буенча белгеч Кунгурова Светлана Александровна, ул яшьләр эшләре буенча бүлек карамагындагы учреждениеләрнең эше турында сөйләде һәм киләсе елга чаралар планы белән таныштырды.

Әңгәмә җылы, дустанә шартларда узды, барлык катнашучылар да дискуссиядә актив катнаштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: