Чистай муниципаль районының наркотикларга каршы комиссиясе утырышы узды

2021 елның 18 октябре, дүшәмбе

Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының утырышлар залында район башлыгы урынбасары Константин Валентинович Иванов рәислегендә Чистай муниципаль районының наркотикларга каршы көрәш комиссиясе утырышы узды. Утырышта Татарстан Республикасы Чистай шәһәр суды вәкиле-судья Фәрхәева Регина Альберт кызы катнашты.

Утырыш кысаларында 5 мәсьәлә каралды. Хокук саклау органнарының наркотикларның законсыз әйләнешенә каршы тору буенча эшчәнлеге, шул исәптән балигъ булмаганнар арасында Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай муниципаль районы буенча полиция начальнигы урынбасары (оператив эш буенча), полиция подполковнигы Сәгъдетдинов Салават Әнвәр улы сөйләде.

Халыкка, шул исәптән балигъ булмаганнарга наркологик ярдәм күрсәтүне оештыру мәсьәләсе буенча «Чистай РҮХ " ДАССОның сырхауханә эше буенча баш табиб урынбасары Мишкина Елена Александровна сөйләде.

Чистай муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең мәгариф буенча урынбасары, «Татарстан Республикасы Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының мәгариф идарәсе» МКУ начальнигы Купцова Ольга Вадимовна гомуми белем бирү учреждениеләренең укыту-тәрбия процессына психоактив матдәләр куллануга каршы торуга, укучылар арасында сәламәт яшәү рәвешен пропагандалауга юнәлтелгән профилактик программаларны кертү турында сөйләде .

Чистай муниципаль районында халыкны наркотиклаштыруны профилактикалау һәм аның нәтиҗәлелеген арттыру чаралары турында Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре бүлеге башлыгы Хәсәнов Дамир Мансур улы чыгыш ясады.

Социаль куркыныч хәлдә булган балигъ булмаганнарны ачыклау һәм исәпкә алу, наркотик чаралар, психотроп матдәләр куллануга бәйле рәвештә ведомствоара хезмәттәшлек, балигъ булмаганнар һәм аларның гаиләләре белән профилактик программаларны тормышка ашыру турындагы мәсьәлә белән «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге мөдире вазыйфаларын башкаручы Хөснетдинова Ләйсән Рәшит кызы чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: