Чистай районында гаилә булдыру үзәген ачу тантанасы

2021 елның 12 октябре, сишәмбе

«Демография» милли проектын һәм «Ныклы гаилә» партия проектын тормышка ашыру кысаларында бүген Чистай районында Гайфуллин Сәгыйт Рәшит улы җитәкчелегендә танышу һәм «Бәхетле гаилә» гаиләсен булдыру үзәге ачылды.

Ачылышта Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының ЗАГС бүлеге җитәкчесе Динара Наил кызы Җәләлова, «Камалия» балалар-яшүсмерләр үзәге автоном коммерцияле булмаган оешма җитәкчесе Вафин Радик Газинур улы, Чистай мөхтәсибәте вәкилләре катнашты.

Бүгенге көндә күп вакытларын виртуаль дөньяда гаджетлар үткәрүче һәм «тере» аралашудан мәхрүм ителгән яшьләргә үзләренең икенче яртысын табу кыен. Шуңа күрә «Бәхетле гаилә» Үзәгенең төп бурычы бик нәтиҗәле - лаеклы кешене каршыларга һәм тулы канлы бәхетле гаилә булдырырга ярдәм итү.

Гаилә кору турында уңай карар кабул иткән парларга үзәк никах, шәһәребезнең дини йортларында венчур оештыруда тулы ярдәм күрсәтә һәм яшь парларга Чистай муниципаль районы ГХАТ бүлеге белгечләре оештырган «Яшь гаилә клубы» нда катнашуны тәэмин итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: