Чистай хатын-кызлары чәчәкләр һәм котлаулар кабул иттеләр

2021 елның 5 марты, җомга

"Чистай" мәдәният үзәгендә Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган бәйрәм концерты узды

8 Март бәйрәменә багышланган бәйрәм концерты «Чистай»мәдәният үзәгендә узды. Аның тамашачысы Чистай шәһәренең төрле яшьтәге һәм һөнәрле гүзәл затлары булды. Бу бәйрәм алды көнендә залда утырган барлык хатын – кызларга, кызларга һәм кызларга язгы чәчәкләр-назлы лалә чәчәкләре бүләк иттеләр.
Тантана сәбәпчеләрен район башлыгы Дмитрий Иванов та котлады.
- Хөрмәтле хатын-кызлар! Мин сезгә бары тик шатлыклы мизгелләр, бәхет, сәламәтлек, чәчәк ату, яхшы кәеф һәм иминлек телим. Сездән башка безгә, ир-атларга, юк. Рәхмәт сезгә, сезнең бар!- диде Дмитрий Алексеевич.
Тантана сәбәпчеләренең музыкаль номерлары белән җирле артистлар сөендерде, шулай ук Чистай хатын-кызлары һәм татар эстрадасы артисты Рөстәм Әсәдуллин да җырлады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: