Чистай полициясе хезмәткәре хатын-кыз бәхетенең серләре белән уртаклаша

2021 елның 5 марты, җомга

Хатын-кыз бәхете нидә соң ул? Аның сере нидә? Бу һәм башка мәсьәләләр турында Россия Эчке эшләр министрлыгының Чистай районы буенча бүлегенең сорау алу бүлеге начальнигы урынбасары полиция майоры Елена КӘЛИМУЛЛИНА сөйли.

Елена погон йөртә инде 16 ел. 2004 елда ул Салым җинаятьләре буенча Идарәгә эшкә килә. 2010 елда аны үзгәртеп корганнан соң, Чистай эчке эшләр бүлегенә сорау алучы вазыйфасына күчерелә. 4 елдан соң ук сорау алу бүлеге начальнигы урынбасары итеп билгеләнә.

- Дознавательлар Россия Федерациясе Җинаять кодексының сигездән артык маддәсендә каралган җинаятьләрне тикшерә, - дип аңлата Елена Анатольевна. - Көн саен авыр эштә сорау алучыга төрле ситуацияләргә ия булырга, гаилә, көнкүреш конфликтларын тикшерергә, ә иң мөһиме – зыян күрүчеләргә ихлас күңелдән борчылып яши белергә туры килә. Безнең бүлек хезмәткәрләре эшли торган Контингент бик катлаулы.

Хезмәткәрләрнең һәм стажерларның эшен оештырудан тыш, мин дә материаллар буенча тикшерүләр үткәрәм, җинаять эшләрен тикшерәм, аларны судка җибәрәм. Нигездә, бу исерек хәлдә транспорт чарасы белән идарә иткән өчен кабат тоткарланган затларга карата эшләр. Эш күп, еш кына тоткарланырга туры килә, төнге дежурлык була, әмма ул миңа ошый.

Елена Анатольевна хезмәткә күп көч һәм энергия бирә, әмма гаилә аның өчен төп мәхәббәт һәм горурлык булып тора. Яраткан ире, ике кызы һәм улы бар. Өлкән Дианга 22 яшь инде. Ул студент кыз, чит телләр өйрәнә, Лилиана - 3 сыйныф укучысы, улы Альфред балалар бакчасына йөри.

- Кызлар иҗат белән актив шөгыльләнәләр. Диана сәнгать мәктәбен тәмамлый, бик яхшы рәсем ясый, Лилиана фортепиано уйный, бию белән шөгыльләнә. Алар икесе дә төрле конкурсларда җиңүчеләр һәм лауреатлар булдылар, - ди безнең герой. - Альфред әлегә безне үзенең активлыгы һәм яңа белем алуның сусавы белән сөендерә. Балаларның уңышлары илһамландыра, зур горурлык уята!

Йорт һәм Балалар турында кайгыртуны ире тулысынча үз өстенә алган. Фәрит-ашыгыч медицина ярдәме станциясе машина йөртүчесе, аның буш вакыты хатыны белән чагыштырганда бераз күбрәк. Ул балаларны мәктәпкә, түгәрәкләргә, балалар бакчасына йөртеп кенә калмый, ә бик яхшы әзерли дә. Аның фирма ризыгы – духовкада әзерләнгән бәрәңге, - дип ярата бөтен гаилә.

Барлык ял һәм бәйрәм көннәрен Кәлимуллиннар гаиләсе бергә үткәрә. Алар актив ял итәргә яратучылар - шәһәр читендә йөрү, сәяхәт кылырга яратучылар. Кышын-тимераякта, таудан шуу. Ә җәй көне Кама чибәре җәлеп итә.

- Мин-бәхетле кеше. Өйдә дә, хезмәттә дә мине искиткеч кешеләр чолгап ала. Ә хатын-кыз бәхетенең сере-гаиләдә. Иртән эшкә сөенеп баручы, кич белән өенә шатланып кайтучы бәхетле кеше, дип ышанып әйтә алам.

Форсаттан файдаланып, барлык хатын-кызларны да күркәм, якты бәйрәм белән котлыйм! Бәхет һәм язгы кәеф телим! Йортларыгызда һәрвакыт уңайлылык хөкем сөрсен, өметләр чынга ашсын, барлык башлангычларда да сезнең якыннарыгыз ярдәм итсен!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: