Чистайлылар элмә такталардагы хаталарга күрсәтә һәм моның өчен кыйммәтле бүләкләр ала алалар

2021 елның 16 феврале, сишәмбе

Республикада татар телендәге элмә такталарда, юл күрсәткечләрендә хаталарны ачыклау буенча конкурс уза.

1 февральдән 1 сентябрьгә кадәр Татарстанда республика халкын татар телендә элмә такталарында һәм элмә такталарында Хаталарны ачыклауга җәлеп итү буенча конкурс уза. Конкурста ТР Дәүләт хезмәтләре порталында теркәлгән барлык теләүчеләр катнаша ала.

Конкурста катнашу өчен смартфонга «Халык контроле» мобиль кушымтасы урнаштырырга, анда (яки дәүләт хезмәтләре сайтында) авторизацияләнергә, «исем һәм язулардагы хаталар»категориясен сайларга кирәк. Аннары фотоматериаллар белән тулы элмә Такталы хәбәр җибәрергә (нинди оешманың булуы күренеп торырга тиеш), табличкалар, татар телендә хаталар җибәрелгән юл күрсәткечләре. Шулай ук элмә тактасы урнаштырылган адресны күрсәтергә кирәк.

«Халык контроле» аша хәбәрләр бирү мөмкинлеге булмаган очракта, хаталарны күрсәтеп, фотоматериал кушымтасы белән, конкурс модераторына, Тел, әдәбият һәм сәнгать институтына язмача мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Татарстан Республикасы Фәннәр академиясенең Г. Ибраһимов электрон адреска: iyali.anrt@mail.ru яки түбәндәге адрес буенча: 420111, Казан шәһәре, Карл Маркс ур., 12.

Конкурс нәтиҗәләре буенча 10 җиңүче билгеләнәчәк,алар татар телендә язылган хаталар һәм хаталар белән расланган фотоматериалларны иң күп җибәргән. Алар ел ахырында кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: