Чистай муниципаль районының Кече Талкыш авыл җирлеге Советы утырышы узды.

2021 елның 28 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2021 елның 27 гыйнварында Чистай муниципаль районының Кече Талкыш авыл җирлеге Советы утырышы булды.

Утырышны авыл җирлеге башлыгы Федотов Григорий Николаевич алып барды.

Утырышта Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары Константин Валентинович Иванов, ТР Президентының Территорияләр белән эшләү Идарәсенең баш киңәшчесе Наил Рәшит улы Мөхәммәтшин, РФ Гадәттән тыш хәлләр министрлыгының ТР буенча Баш идарәсенең күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге башлыгы урынбасары Гатин Госман Равил улы, депутатлар һәм башкалар катнашты.

Утырышта «Чистай муниципаль районының 2020 елда Кече Талкыш авыл җирлегенең социаль-икътисадый үсеше йомгаклары һәм 2021 елга бурычлар турында» гы мәсьәләләр каралды, районның социаль-икътисадый үсеше турында да сөйләштеләр.

Госман Равил улы халыкка янгын куркынычсызлыгының төп таләпләрен җиткерде, шулай ук автоном янгын хәбәрчесен күрсәтте, аны нәтиҗәле куллану мисалын китерде.

Соңыннан Константин Иванов Кече Талкыш авыл җирлеге Советы депутаты – Ленчик Галина Николаевнаны юбилее белән котлады һәм Чистай муниципаль районы Башлыгының Рәхмәт хатын тапшырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: