Чистай районы башлыгы коронавируска каршы прививка ясады

2021 елның 18 гыйнвары, дүшәмбе

Дмитрий Ивановка бүген вакцинаның беренче компонентын керттеләр.

Чистай районы башлыгы Дмитрий Иванов Чистай РҮХ сырхауханәсендә короновирусны каршы алды. 21 көннән соң аны кабат вакцинация көтә.

- Прививка ясарга кирәк дип саныйм. Чөнки без барыбыз бергә тиеш туктатырга бу вирус. Кызганычка каршы, күпләр өчен ул үтә бик авыр. Үз-үзеңне, якыннарыңны, бигрәк тә өлкән буынны сакларга кирәк. Без үз-үзебезне изоляциянең катлаулы этабын уздык. Мондый очракларга кабат юл куярга ярамый, - диде Дмитрий Иванов.

Район башлыгы шулай ук башкаларны йоктырмас өчен үзе вакциналаштырырга карар кылганын да билгеләп үтте.

- Минем әти-әнием, якыннарым бар. Заряжения чыганагы булмас өчен, мин, һичшиксез, прививка ясарга булдым. Өстәвенә, препаратка тулы ышаныч та бар. Процедура үзе җиңел һәм гади уза. Поликлиникада барысы да эшләнгән: вакцинация алдыннан анкеталау үткәрелә, табиб мәҗбүри рәвештә карый, – дип ассызыклады Дмитрий Алексеевич.

Чистай районында COVID-19дан Вакцинация 16 декабрьдә башланды. Беренче булып медицина хезмәткәрләренә прививка ясый башладылар. Бүгенге көндә теләгән һәр кеше коронавирустан бушлай вакцинация ясый ала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: