Каргалы авылында "халык күңел ачулары" узды.

2021 елның 11 гыйнвары, дүшәмбе

2021 нче елның 4 нче гыйнварында Чистай муниципаль районының Каргалы авылында "халык күңел ачулары"киң колач белән узды.

Авыл халкы һәм кунаклары, мәдәният хезмәткәрләре өчен театральләштерелгән тамаша, бәйрәм концерты әзерләнгән иде.

Күңел ачырга һәм ял итәргә теләүчеләр өчен "Молодецкие забавы", "мастеровая горница", "озын ял "мәйданчыклары эшләде.
Яңа ел киемнәренә бизәлгән ат ташу теләге булганнардан өзелмәде.

Мәдәният йорты янындагы мәйданны тугыз метрлы чыршы гүзәле генә түгел, ә яңа елның төп символы - боздан махсус пьедесталда урнашкан үгез дә бизәде.

Күп кенә гирляндалар, иллюстрацияләр, кар сыннары, боздан ясалган фигуралар һәм фанерлар, баннерларда сәнгатьчә бизәлеш, халыкка һәм кунакларга бәйрәм кәефе тудыра.

Чарада Чистай муниципаль районы башлыгының беренче урынбасары К.В. Иванов Каргалы авыл җирлеге башлыгы М. А. Заһидуллин һәм гимназия директоры Г. з. Дәүләтшина озатуында Яңа ел бизәлеше буенча республика комиссиясе әгъзалары белән очрашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: