"Ел җырлары – 60нчы, 70нче, 80нче еллар җырлары «дулкыннары буенча яңа ел сәяхәте»

2020 елның 30 декабре, чәршәмбе

Иң тылсымлы бәйрәм – Яңа ел алдыннан, 28 декабрь көнне Чистайның «Юлдаш» интернат-йортында учреждение белгечләре «ретро стилендә Яңа ел уты»дигән чара уздырганнар.

Тамашачылар 60, 70, 80нче еллар чорындагы яраткан җырчыларыбыз белән Совет кинофильмнарының яраткан «Кавказская пленница», «Бриллиантовая рука» геройлары белән очраштылар. Геройлар белән бергә «Ак дөньяда кайдадыр», «ярдәм ит миңа», «ә кар килә», «биш минут», «җыр кеше белән кала», «сөйлә, Кар кызы» һ. б. таныш җырлар җырладылар.

Кыш бабай белән Кар кызын күңелле әйлән-бәйлән белән каршы алдылар. Традиция буенча алар белән бергә «урманда чыршы туды»дигән җыр җырладылар. Кыш бабай белән оныгы катнашучылар өчен Күңелле Яңа ел викторинасы әзерләделәр. Конкурста җиңүчеләрне татлы призлар һәм бүләкләр белән бүләкләделәр.

Социаль хезмәтләрдән файдаланучыларны якынлашып килүче бәйрәм белән директор Елена Четырчинская котлады. Яңа елда барыгызга да сәламәтлек, иминлек һәм игелек, яңа уңышлар һәм җиңүләр теләде.

Традиция буенча, ел йомгаклары буенча иң иҗади, актив һәм спорт «юлдашлылар»кыйммәтле призлар белән бүләкләнде. Үз бүлмәләрен яңа ел стилендә бизәгән интернат-йортта яшәүчеләр бүләксез калмады.

Бәйрәм ахырында Кыш бабай белән Кар кызы интернат-йортта яшәүче барлык кешеләргә «игелек мирасы»Хәйрия фонды тарафыннан тапшырылган бүләкләр тапшырдылар.

Яңа ел бәйрәме гадәти булмаган күңелле, якты һәм онытылмаслык булды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: