Чистай РҮХ командасы «Наше время – Безнең заман " фестиваленең суперфиналында беренче гомумкоманда урынын яулады»

2020 елның 1 декабре, сишәмбе

Гала-концерт Казанда узды.

Нык репетицияләр һәм йокысыз төннәр Чистай РҮХ егет-кызлары янында узмады. Фестивальгә әзерлек аларда июль аеннан башланды. Теләсә нинди буш вакыт мөһим иде, чөнки катнашу өчен генә түгел, Җиңү мөһим иде.

РҮХдә күп иҗат яшьләре эшли, ул профсоюз комитеты һәм җитәкчелек ярдәме белән төрле чараларда катнаша. Өченче ел рәттән «Наше время — Безнең Заман»телевизион фестивалендә уңышлы катнашалар. Җиңүче статусын бу юлы да акларга кирәк иде.

«Пирамида»концертлар залында Ел саен үткәрелә торган эшче яшьләр иҗаты ачык фестиваленең Гала-концерты узды. Безнең егетләр арасында көндәшлек бик җитди иде. Төрле этапларда иҗат бәйгесендә республиканың 155 предприятие һәм оешма коллективлары катнашты. Тик куркудан күзләре зур, Чистай РҮХнең яшьләр советы командасы югалып калмады һәм суперфиналда беренче гомумкоманда урынын алды!

Алар арасында рус һәм татар телләрендә җырлар башкару, хореография программалары, юмористик күренешләр һәм башкалар бар иде.

- Башта без визит карточкасы белән чыгыш ясадык. Үз командаңны лаеклы рәвештә тәкъдим итәргә кирәк иде. Аннан соң без «Ах инде бу Варенька» биюен һәм «юк һөнәр Ходайга якынрак»җырын башкардык. Әлбәттә, профессиональ вокал һәм бию белән безнең арада беркем дә шөгыльләнми, чөнки буш вакыт бик аз. Шуңа да карамастан, без башкалардан ким чыгыш ясамадык. Фестивальгә килгәч, хәзер, чыннан да, безнең вакыт икәнен аңлыйсың, - дип хис-кичерешләре белән уртаклаша команда капитаны Александр Сидоров.

Исегезгә төшерәбез, 2019 елда Чистай РҮХ командасы «Наше время – Безнең заман»эшче яшьләр иҗаты республика телевизион фестиваленең призеры булды. Быел, суперфиналга эләккәнче, команда Әлмәттә узган фестивальнең зона этабында уңышлы чыгыш ясады.

«Наше время — Безнең заман» фестиваленең төп призын Казан шәһәренең «юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ командасы яулады. Республика конкурсында җиңүчеләр-Горбунов исемендәге Казан авиация заводы командасы аларга республика Президентының күчмә Кубогын тапшырдылар, аның авырлыгы 45 килограммга җитә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: