Чистай РҮХнең балалар сырхауханәсенең хезмәткәрләре Казанның медицина оешмаларына килеп киттеләр

2020 елның 30 октябре, җомга

28 октябрьдә Чистай РҮХнең балалар поликлиникасы мөдире Ольга Гаврилова һәм оешманың хезмәткәрләре Татарстан Республикасының иң эре балалар сырхауханәләренең берсе – «Азино»да булдылар.

Визитның төп максаты-балалар поликлиникасының эшен оештыру һәм call-үзәкнең эшчәнлеге белән танышу. Ольга Ивановна сөйләгәнчә, якын киләчәктә балалар сырхауханәсендә бердәм телефон номеры булган call-үзәк эшли башлаячак. Бу номер буенча өйгә табиб чакыртырга, кабул итүгә язылырга, эш графигын төгәлләштерергә һ. б. мөмкин булачак.

-Электрон карталар алып бару һәм call — үзәкләрне гамәлгә кертүнең уңышлы проекты - инде хәзер үк табибларның эш вакытының нәтиҗәлелеген һәм пациентларга хезмәт күрсәтүнең сыйфатын берничә тапкыр арттырдылар, - дип ассызыклады Ольга Гаврилова.
Шулай ук сәфәр чикләрендә Чистай РҮХ хезмәткәрләре Казан шәһәре Мәскәү районының 1нче номерлы балалар шәһәр сырхауханәсенә килеп киттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: