Чистай муниципаль районы башлыгының Чистай районы оешуга 90 ел тулу уңаеннан котлавы

2020 елның 10 августы, дүшәмбе

Хөрмәтле чистайлылар!

Чистай районы төзелүнең 90 еллыгы уңаеннан иң җылы һәм ихлас котлауларны кабул итегез.

Бу бәйрәмне без данлы тарихи үткәне өчен горурлык белән каршы алабыз, чистайлыларның бүгенге заманда ирешкән уңышлары һәм казанышлары, туган җиребезнең бәхетле киләчәгенә өмет һәм ышаныч белән каршы алабыз.

Районның икътисади потенциалы елдан-ел арта бара, социаль-мәдәни өлкә үсә бара. Безнең күз алдыбызда шәһәрнең тышкы күренеше үзгәрә, яшәү, хезмәт, Уку һәм ял итү өчен безнең бистәләр һәм авыллар тагын да уңайлырак була бара.

Әмма Чистай җиренең төп байлыгы - игелекле, хезмәт сөючән, энергияле һәм сәләтле кешеләр. Бүген без барлык район халкына - сәнәгать һәм авыл хуҗалыгы предприятиеләре хезмәтчәннәренә, төзүчеләргә һәм ТКХ белгечләренә, мәгариф, сәламәтлек саклау, мәдәният, социаль яклау, сәүдә хезмәткәрләренә, эшмәкәрләргә - Чистай районы үсешенә һәм чәчәк атуына бәяләп бетергесез өлеш керткәннәре, туган җиргә ихлас мәхәббәтләре өчен олы рәхмәтебезне белдерәбез.

Бу көннәрдә район кырларында бөртекле культураларны урып-җыю тулы куәтенә бара. Игенчеләргә катлаулы һава шартларында эшләргә туры килә. Бик зур рәхмәт сезгә, кадерле кыр хезмәтчәннәре, киеренке һәм фидакарь хезмәтегез өчен!

Бөек Җиңүнең 70 еллыгы уңаеннан без кадерле фронтовикларга һәм тыл хезмәтчәннәренә ихлас котлауларыбызны җиткерәбез. Бөек тиңдәшсез батырлык өчен баш иябез! Сезгә сәламәтлек, иминлек, озын гомер, туганнарыгызның һәм якыннарыгызның җылысы һәм кайгыртучанлыгы телим!

Бүген без районны торгызган, совет чорында һәм катлаулы үзгәртеп кору чорында аның файдасына эшләгән өлкән буын кешеләренә хөрмәтебезне белдерәбез.

Укуда, хезмәттә, иҗатта һәм спортта югары уңышларга ирешкән, районны республика, бөтенроссия һәм халыкара дәрәҗәдә уңышлы тәкъдим иткән яшь чистайлылар илебезнең данлы традицияләрен лаеклы дәвам итүчеләр булып торалар.

Кадерле дуслар! Сезгә чын күңелдән нык сәламәтлек, туган җирегез хакына барлык эшләрдә һәм башлангычларда уңышлар, гаиләләрегездә бәхет һәм иминлек телибез! Безнең районга-бәхетле киләчәк, алга таба үсеш һәм чәчәк ату!

Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Иванов катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: