САЛЫМ ҺӘМ ХЕЗМӘТ ХАКЫ БУЕНЧА БУРЫЧЛАРЫ БУЛГАН ПРЕДПРИЯТИЕЛӘР КОМИССИЯ УТЫРЫШЫНА ЧАКЫРЫЛГАН ИДЕ.

2020 елның 3 августы, дүшәмбе

Узган атнада, тормыш дәрәҗәсен күтәрү һәм керемнәрне легальләштерү буенча территориаль ведомствоара комиссия һәм Чистай муниципаль районының ведомствоара баланс комиссиясе эше кысаларында, Чистай муниципаль районының берләштерелгән бюджетына салымнар буенча бурычларны киметү мәсьәләсе буенча физик һәм юридик затлар тыңланды.

Икенче мәсьәлә-хезмәт хакы буенча бурычлар барлыкка килүгә юл куймау, шулай ук аны түләү буенча бурычлы предприятиеләр тарафыннан күрелә торган чаралар.

Чара нәтиҗәләре буенча предприятиеләргә барлыкка килгән бурычларны түләү буенча контроль сроклар бирелде. Утырышка килгән бурычлылар турында мәгълүмат Чистай шәһәре прокуратурасына тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: