"Татэнергосбыт «АҖ интеллектуаль исәпкә алу приборларын кертүгә керешә

2020 елның 2 июле, пәнҗешәмбе

2020 елның 1 июленнән Татарстан Республикасының гарантияле тәэмин итүче һәм челтәр оешмалары «Россия Федерациясендә электр энергиясен (егәрлек) исәпкә алу системасын үстерүгә бәйле рәвештә Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында» 27.12.2018 ел, № 522-ФЗ Федераль закон нигезендә, Республика кулланучыларына «акыллы»счетчиклар куюны үз эченә алган электр энергиясен исәпкә алуның интеллектуаль системаларын төзүгә керешәчәкләр.

Күпфатирлы торак йортларда интеллектуаль исәпкә алу приборларын урнаштыру гарантияле төстә тәэмин итүче - «Татэнергосбыт» АҖ, шәхси секторда һәм юридик затларда «Сетевая компания»ААҖнә йөкләнде.

Электр счетчикларын алыштыру бер үк вакытта түгел, ә кирәк булган саен, аның сафтан чыккан, аны эксплуатацияләү вакыты чыккан яки тикшерү вакытында башкарылачак.

Игътибар итегез, кулланучыларга исәпкә алу приборы, аны урнаштыру, алыштыру һәм атомбировкалау өчен түләү кирәкми, барлык хезмәтләр комплексы бушлай башкарыла.

Электр энергиясен интеллектуаль исәпкә алу кулланучыларга кайбер өстенлекләр бирә:

- Дистанцион тапшыру һәм исәпләү приборлары күрсәткечләренә керү;

- электр энергиясе сыйфатын тикшерү;

- электр энергиясе өчен исәп-хисапларның корректлыгы;

- дистанцион яңадан программалаштыру, башка тарифларга күчү;

-исәпкә алынмаган электр энергиясен куллануны һәм исәпкә алу приборы эшенә санкцияләнмәгән тыкшынуны төшереп калдыру;

- гомуми йорт ихтыяҗлары өчен электр энергиясе һәм электр энергиясе күләмнәрен киметү;;

Электр энергиясен индивидуаль исәпкә алу приборларын алмаштыру турында өстәмә мәгълүматны «Татэнергосбыт» АҖ рәсми сайтында «халыкка» /исәпкә алу приборларын алмаштыру бүлегендә таба аласыз, яисә «Татэнергосбыт»АҖ халыкка хезмәт күрсәтү офисларында мәгълүматны ачыклый аласыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: