Ю. М. Стахеевның Чистай шәхси сәнәгать мәйданчыгы үсеше турында

2020 елның 30 июне, сишәмбе

Бүген җитәкченең беренче урынбасары Ләйсән Кашапова шәхси эшмәкәр Стахеева Ю. М. муниципаль дәрәҗәдәге шәхси сәнәгать мәйданчыгында булды.

Муниципаль дәрәҗәдәге сәнәгать мәйданчыгы Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы каршында аккредитацияләнгән һәм хәзерге вакытта бу статусны хуплый. Мәйданчык эшләү дәверендә аның резидентларының гомуми кереме 438 млн. сум тәшкил иткән, ә салымнар һәм җыемнар буенча 245 млн. сум күчерелгән.

Хәзерге вакытта мәйданчык резидентлары – 14 резидент-җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятьләр, шәхси эшмәкәрләр, үзмәшгульләр. Алар төзелеш материаллары, су белән тәэмин итү системалары элементлары, чуен әйберләре кою, минераль ашламалар җитештерү, гөмбәләр үстерү белән шөгыльләнә. Барлык резидентларның гомуми саны 85 кеше тәшкил итә.

Стахеев Ю. М. ИП мәйданчыгында предприятиене урнаштырганда эшкуарлар өчен икътисадый нәтиҗә түбәндәге өлешләрдән барлыкка килә:

1. Инвесторга әзер капиталь объектлар тәкъдим ителә, алар мәйдан хуҗасы тарафыннан булачак арендатор таләбе буенча мөстәкыйль рәвештә җиһазлана. Инвестор, капиталь төзелеш объектларына үз акчаларын кертмичә, җитештерүне кыска вакыт эчендә башлау мөмкинлеге ала.

2. Ташламалы аренда түләве-м2 өчен 80 сум. Бу иң түбән шәһәрдә аренда бәясе коммерцияле күчемсез милек.

3. Җитештерү ихтыяҗлары өчен электр энергиясенең түбән бәясе-кВт өчен 2,5 сум.- ч. (НДСтан башка).

Мәйданчыкның алга таба үсеше аның җитәкчесенә резидентлар санын арттыруда, җитештерү мәйданнарын киңәйтүдә, сәнәгать җитештерүе күләмнәрен арттыруда күренә.

Чистай шәһәре өчен хосусый сәнәгать мәйданчыгын үстерү Ю.М. Стахеевның икътисадый, бюджет һәм социаль эффектлары – яңа җитештерүләр булдыру һәм, димәк, яңа эш урыннары булдыру, җирле бюджетның керем өлешен арттыру.

Белешмә өчен: Стахеев Ю.М. шәхси сәнәгать мәйданчыгы Татарстан Республикасы, Чистай шәһәре, Пушкин урамы, 133 адресы буенча урнашкан.

Телефоннар: 8(84342)40060, 89172628489

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: