Чистай районы башлыгы чыгарылыш сыйныф укучыларына «Укудагы аерым уңышлары өчен " аттестатлар һәм медальләр тапшырды»

2020 елның 29 июне, дүшәмбе

Урта гомуми белем бирү учреждениеләрен тәмамлаучыларны бүләкләү тантанасына хакимиятнең зур залына чакырдылар.

Бүген район хакимияте бинасында муниципаль район мәктәпләрен тәмамлаучыларга «Укудагы аерым уңышлары өчен» дигән аттестатлар һәм медальләр тапшыру тантанасы булды. Аларны район башлыгы Дмитрий Иванов һәм мәгариф идарәсе начальнигы Ольга Купцова тапшырдылар. 308 чыгарылыш сыйныф укучысының 56сы гомуми белем бирү учреждениеләрен медальләр белән тәмамлады. Дмитрий Алексеевич билгеләп үткәнчә, бу-район өчен яхшы нәтиҗә.

- Сезнең тырышлыгыгыз һәм тырышлыгыгыз нәтиҗәсендә, кадерле балалар, әти-әниләр, сезне шундый талантлы педагоглар, мәктәп директорлары тәрбияләгән, алар сезгә күңелләрен һәм осталыкларын салган. Узган уку елы гади генә булмады, сезгә яңа шартларда укырга туры килде, әмма сез булдырдыгыз, барысын да булдырдыгыз! Алда бурычлар күп: БДИны уңышлы тапшыру, сайлаган уку йортына керү, күңеленә хуш килгән һөнәрне үзләштерү. Белем алгач, сез туган шәһәрегезгә әйләнеп кайтырсыз, ә без, үз чиратыбызда, моның өчен бөтен шартларны тудырырбыз дип өметләнәм. Хәерле юл, афәрин, без сезнең белән горурланабыз! - Дмитрий Иванов чыгарылыш сыйныф укучыларына мөрәҗәгатендә.

Бүләкләү социаль дистанцияне үтәп, битлек һәм перчаткалар кулланып, барлык куркынычсызлык кагыйдәләре буенча үткәрелде. Чыгарылыш сыйныф укучыларын ике төркемгә бүлделәр - бу да куркынычсызлык максатларында. Зал үзәгенә бер-бер артлы медальләр һәм аттестатлар артыннан чыктылар, аларның һәркайсы истәлекле бүләк алды.

- Бүген минем хисләр төрле: күңелемдә шатлыклы да, моңсу да. Тормыш этапларының берсе узуы куанычлы, алда бик күп кызыклы, билгесез нәрсә көтә, ә яраткан мәктәбе, дуслары, укытучылары белән аерылышу вакыты җиткәнгә күңелсез. Без финиш сызыгына чыктык, БДИ тапшырасы һәм вузга укырга керәсе калды. Һөнәрне сайлап, инженерга укырга керәсем килә. Барлык чыгарылыш сыйныф укучыларына уңышлар һәм шатлык телим, ә укытучылар һәм ата - аналар безнең мәгарифкә һәм тәрбиягә керткән өлешләре өчен рәхмәт белдерәм, - дип уртаклашты 1нче лицейны тәмамлаган Илья Балов.
Бүләкләү тантанасында чыгарылыш сыйныф укучылары исеменнән җавап сүзе белән 5 нче мәктәп һәм 1 нче лицейны тәмамлаучылар чыгыш ясады.

Ралинә Тишина, 1 нче лицей:

- Без, 2020 елны тәмамлаучылар, сезгә уңай сүзләр һәм укуда ирешкән казанышларыбызны югары бәяләгән өчен рәхмәт белдерәбез. Ныклы, ныклы белем биргән укытучыларыбызга, әти-әниләребезгә аларның ярдәме, мәхәббәт һәм кайгыртуы өчен рәхмәт белдерәбез. Бүген безнең алда бик күп юллар ачыла һәм аларның кайсыларын сайлавыбызга тормышыбыз гына түгел, илебез, республика һәм туган шәһәребез бәйле.

Алсу Фәтхетдинова, 5 нче мәктәп:

- Менә 11 ел көткән көн килеп җитте дә, мәшәкатьсез мәктәп еллары бик тиз үтеп китте. Бүген без шушы еллар дәвамында янәшәбездә булган һәркемгә рәхмәт белдерәбез. Кадерле укытучылар, сезне беркем дә алыштыра алмый,Сезнең йөрәкләрегез, югары һөнәри осталыгыгыз, зур ярдәмегез өчен рәхмәт. Бүген, олы тормышка беренче адымнарын ясап, хакимияткә дә рәхмәт әйтәсе килә. Рәхмәт сезгә, Дмитрий Алексеевич, бәяләп бетергесез хезмәтегез, ул безгә югарырак баскычка күтәрелергә, куелган максатларга ирешергә ярдәм итә. Әти-әниләребезгә кайгыртулары һәм яратулары өчен зур рәхмәт. Мин хәзерге вакытта сыналган рәхмәт хисләрен гомеребез буена алып барырбыз дип ышанам.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: