"Исәнме җәй"

2020 елның 2 июне, сишәмбе

Халыкара балаларны яклау көне-балалар да, ата-аналар да ярата торган үзенчәлекле бәйрәм. Ул җәй башлану белән туры килә, кайчагында җәйге каникуллар да бик матур. Быел коронавирус белән хәл бу көнне бәйрәм итүгә үз төзәтмәләрен кертте. Төрле яшьтәге балалар өчен барлык чаралар да онлайнга күчерелгән.

Чистай балалар йортында тәрбияләнүчеләрнең бу көне үзенчәлекле, һәрвакыт кунаклар күп була. Бу ел вәзгыяте дә традициягә үз төзәтмәләрен кертте. Шуңа да карамастан, балалар янына кунаклар килде. Капкага бәйрәмчә бизәлгән «Урал» хәрби машинасы, ә бортында әкият персонажлары килеп җитүгә, балаларның гаҗәпләнү хисе булды.

Ә алга таба? Ә алга таба бәйрәм (һичшиксез, барлык кагыйдәләрне үтәп), музыка, җыр, бию белән якты, яңгыравыклы булды. Барьер-балаларны һәм кунакларны бүлгән киртә, әйтерсең лә Шатлык, балалар шатлыгы һәм җылылык диңгезендә эрегән.

Бәйрәм котлау сүзләре белән башланды, балаларны Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре бүлеге җитәкчесе Дамир Хәсәнов, Татарстан Республикасында Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкилнең Чистай муниципаль районы буенча җәмәгать ярдәмчесе, «Форпост» хокук саклау отряды җитәкчесе Лариса Галиева сәламләде. Яшьләр үзәгенең иҗат коллективлары һәм белгечләре интерактив, бию флешмобы белән матур программа әзерләделәр. «Форпост» отрядында катнашучылар яраткан әкиятләр буенча викторина үткәрделәр һәм балаларга өй биреме бирделәр: аквагрим ярдәмендә йөзләрдә әкият геройларының портретларын ясау.

Финалда балаларны сюрпризлар көтте: алар күккә шәхси теләкләр язылган һава шарлары очырды.шулай ук аларга якты, кояшлы җәй символы булган шарлар бәйләме һәм яраткан туңдырма салынган тартма тапшырылды.

Балалар бәйрәмне оештыручыларга: яшьләр эшләре буенча бүлеккә, Яшьләр үзәгенә, «Форпост» отрядына, «Татарстан-Яңа гасыр» Россия иҗтимагый оешмасының Яшьләр секторына, ДОСААФка рәхмәт сүзләре җиткерделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: