«ЧИСТАЙ» ТОСЭРДА – ЯҢА РЕЗИДЕНТ!

2020 елның 28 мае, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган «Чистай» ТОСЭРда инвестицион проектны гамәлгә ашыру турында килешү төзү буенча комиссия утырышында «ясалма медицина интеллекты булган мобиль флюорография телемедицина комплекслары җитештерүне оештыру» Чистай предприятиесенең инвестицион проектын уңышлы яклау булды. Проект «Чистай»ТОСЭР резиденты статусында тормышка ашырылачак.
Медицина флюорография фотоларын ясалма интеллект кулланып эшкәртүнең Цифрлы технологияләре белән җиһазландырылган югары технологияле мобиль комплекслар җитештерү планлаштырыла.
Коронавирус инфекциясе пандемиясе шартларында мобиль комплексларга Россиядә генә ихтыяҗ булмаячак. "Таттелеком" ҖЧҖ продукциясе Кытай, Һиндстан, Бразилия, Кения, Эфиопия, Көньяк Африка республикасы һәм башка илләргә экспортка юнәлтеләчәк.
Инвестицион проектны гамәлгә ашыру барышында инвестицияләр күләме 85 млн. сум тәшкил итәчәк, 75 яңа эш урыны булдыру планлаштырыла, шул исәптән яртысыннан артыгы – югары технологияле эш урыннары.
«Чистай» ТОСЭР резиденты ташламалары ярдәмендә компания 60 млн.сумнан артык акчаны янга калдыра алачак.

Белешмә өчен. Хәзерге вакытта «Чистай» ТОСЭРда 13 резидент үз проектларын тормышка ашыра.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: