Коронавируска каршы көрәш буенча оператив штаб хәбәр итә. Чистай шәһәре буенча үз-үзеңне изоляцияләү индексы Татарстан шәһәрләре арасында иң түбән.

2020 елның 28 апреле, сишәмбе

Шәһәр һәм район территориясендә санитар-эпидемиологик хәл киеренке кала.

Оператив штаб утырышы район башлыгы Дмитрий Иванов җитәкчелегендә узды. Соңгы тәүлек эчендә коронавирус белән авыруның 4 очрагы (барлыгы 7 кеше) расланды. Элеккеге кебек үк, авыру җиңел формада уза, авырулар гаилә әгъзалары белән якын контактта йоктыралар. Барлыгы Россия Федерациясенең башка төбәкләреннән килгән 63 кеше күзәтү астында тора. Оператив штаб әгъзалары гражданнарның үз-үзләрен изоляцияләү кагыйдәләрен бозу очракларының ешаюын билгеләп үттеләр. Коронавирус белән авыру куркынычы янаган ике граждан 6.3.2 ст. буенча административ җаваплылыкка тартылган. Административ хокук бозулар турында РФ кодексының 517 статьясы нигезендә үз-үзеңне изоляцияләү кагыйдәләрен бозган өчен, шул исәптән предприятиеләрдә санитар режим һәм социаль дистанция режимын тәэмин итмәгән 6 вазыйфаи зат административ җаваплылыкка тартылган. Балигъ булмаган балаларның җәмәгать урыннарында булу очраклары аеруча борчу уята, алар яшьтәшләре белән очраша. Авыруны нинди дә булса симптомнарсыз күчереп, балигъ булмаганнар үз якыннары өчен авыр авыруның сәбәбе булырга мөмкин.

Хөрмәтле Татарстан Республикасыннан читтә яшәүчеләр һәм кунаклар, коронавирус йогышы таралмасын өчен, сезне кичекмәстән бу хакта Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең территориаль бүлегенә 8 (84342) 5 50 00 һәм 8 (84342) 5 51 50 телефоннары аша хәбәр итүегезне сорыйбыз

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: