Гражданнар җәмгыяте инициативаларына ярдәм итү

2020 елның 10 апреле, җомга

Президент грантлары фондының икенче конкурсына гаризалар кабул итү төгәлләнде. Фондка барлыгы 11085 проект керде, проектларга бәйсез экспертиза башланды.

Фонд 2017 елның 3 апреленнән гражданлык җәмгыятен үстерүгә юнәлдерелгән Россия Федерациясе Президенты грантларының бердәм операторы булып тора.

Соңгы елларда, һичшиксез, Кама аръягы зонасының җиде районы арасында, проект эшчәнлегендә Спас һәм Чистай муниципаль районнары алда бара.

Проектлар-социаль проблемаларны хәл итү, эшчәнлекне үстерү өчен финанс ресурсларын җәлеп итү мөмкинлеге. Гади сүзләр белән әйткәндә: грант – ул идеяне тормышка ашыру өчен акча, ул җәмгыятькә файда китерәчәк. Грантлар җәмгыять өчен социаль яки фәнни әһәмияткә ия булган, әмма табыш китерми торган һәм эшмәкәрлек эшчәнлеге белән бәйле очракта, мөстәкыйль рәвештә финанслана алмый торган эшчәнлеккә ярдәм итәргә мөмкинлек бирә.

Проектларны әзерләү чорында социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмалар өчен генә түгел, ә яшьләр сәясәте, мәгариф, мәдәният муниципаль учреждениеләре белгечләре өчен дә укыту семинарлары, проектантларга индивидуаль консультацияләр, проектлар аудиты үткәрелде. Соңгы көннәрдә, бу эш онлайн режимында, электрон хат язу буенча, «WhatsApp»мессенджерында алып барылды.

Проект эшчәнлеге дәвам итә, алда бик күп конкурслар, төрле юнәлештәге зур спектрлы конкурслар тора. Мәҗбүри изоляция вакытын яңа, кызыклы проектлар эшләү өчен нәтиҗәле кулланырга кирәк.

Ә без, " бердәмлек «социаль-мәдәни үзәге сезне хуплыйбыз, ышаныч табарга ярдәм итәчәкбез. Дерзайте!

«Бердәмлек» муниципальара социаль юнәлешле коммерциячел булмаган оешмаларның ресурс үзәге үз эшчәнлеген 2020 елдан башлап башкара. Үзәкнең рәсми адресы: К. Маркс ур., 17 йорт(вакытлыча Нариманов ур., 61 йорт адресы буенча урнашкан), контакт: 89272448052.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: