"Чистай" алгарышлы социаль-икътисадый үсеш территориясендә булачак һәм гамәлдәге резидентлар өчен яңа мөмкинлекләр

2020 елның 9 апреле, пәнҗешәмбе

"Чистай" индустриаль паркы мәйданчыгында урнаштыру өчен таләпләр киметелгән: капиталь кертемнәрнең минималь күләме-2,5 млн. сум.,

минималь эш урыннары саны-10 кеше.

«Чистай» индустриаль паркы – барлык кирәкле инженер инфраструктурасы белән тәэмин ителгән сәнәгать мәйданчыгы. Җир кишәрлекләрен арендалаучылар өчен электр энергиясе бәясе (кВт) – 3,57 сум/кВт.ч. НДСтан башка, 7 елга Җир кишәрлеген, аның кадастр бәясенең 15% ына тигез бәядән сатып алу мөмкинлеге белән түләүсез арендалау.

Исегезгә төшерәбез, «Чистай» территориаль-икътисади үсеш территориаль иҗтимагый үзидарәсе резиденты Чистай шәһәрендә теркәлгән һәм гомуми салым салу системасын кулланучы гамәлдәге яки яңа предприятие була ала.

"Чистай «ТОСЭР резиденты өчен төп ташламалар»:

Табышка салым – 5% (беренче 5 хисап чоры),

Иминият взнослары-7,6%,

Милеккә салым-0%,

Җир салымы-0%.

Чистай шәһәре территориясендә урнаштыру:

Теләсә нинди шәхси яки арендаланган җитештерү мәйданчыгы,
Сәнәгать мәйданчыгында арендаланган бина Ю. М. Стахеева,
«Чистай»индустриаль паркы территориясендә төзелгән үз җитештерү базасы.

Чистай муниципаль районы башкарма комитеты

«Чистай " ТОСЭРНЫ үстерү бүлеге»

Телефон: +7 (84342) 5-30-39

Сайт: http://chistopol.tatarstan.ru/rus/toser-chistopol.htm