Оперштаб Татарстанда COVID - 19 аркасында күзәтү астында булган кешеләр санын атады​

2020 елның 31 марты, сишәмбе

30 мартка булган мәгълүматларга караганда, Татарстанда яңа коронавирус инфекциясе таралу сәбәпле, 13 332 кеше медицина күзәтүе астында тора. Бу хакта республиканың коронавируска каршы оператив штабы хәбәрендә әйтелә.

«Хәзерге вакытта медицина күзәтүе астында 13 332 кеше тора, 5 583 кеше медицина күзәтүе астында», — дип сөйләделәр оперштабта.

Узган тәүлектә Татарстанда 27 рейс тикшерелгән, белгечләр 2 208 пассажирны тикшергән. Узган көндә республикада коронавирус белән зарарлану очраклары теркәлмәгән.

Республикада барлыгы 14 авыру очрагы, барысы да читтән кертелгән. Бер авыру терелде. Казандагы профессор Агафонов исемендәге Республика клиник йогышлы авырулар хастаханәсенең йогышлы авырулар бүлеге мөдире Динә Семенова хастаханә хезмәткәрләренең яңа коронавирус йогышын ачыклаган пациентлар белән ничек эшләүләре турында сөйләде.

Сишәмбе, 31 мартка булган мәгълүматларга караганда, Чистай районында 41 кеше медицина күзәтүе астында тора (12 кеше күзәтүне алган)

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: