2020 елның 2 мартында Яшьләр үзәгендә «балигъ булмаганнар эшләре буенча комиссия эшчәнлегенә медиатив технологияләр кертү» республика семинары кысаларында «УМАЙ» Идел буе гаилә академиясе тарафыннан оештырылган семинар узды.

2020 елның 4 марты, чәршәмбе

Очрашуны балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау буенча республика комиссиясенең җаваплы сәркатибе Гарифуллина и.Х. ачып җибәрде, сәламләү сүзе белән Чистай муниципаль районы Башкарма комитетының балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясе рәисе Задворнова Г. Ю. чыгыш ясады. Җәмәгать тәрбиячеләре балигъ булмаган балаларның шәхесен формалаштыруда гаиләнең роле турында сөйләштеләр. Аның йогынтысы озакка сузыла, кечкенәдән үк тормышка ашырыла, шуңа күрә үз-үзеңне тоту стереотиплары, гаилә әйләнешендә кабул ителгән аралашу нормалары бик нык үзләштерелә һәм гадәттә шәхси характерга ия.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: