Мәскәүдә конференциядә азык-төлек иминлеге, үсемлекчелекне үстерү һәм сити фермерлык турында фикер алышачаклар

2020 елның 27 феврале, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итә, 3 нче марттан 4 нче мартка кадәр «Яңа шәһәр» перспективалы үсеш Үзәге «АКБО»азык-төлек куркынычсызлыгы, Россия ябык үсемлекчелеген, ситифермерлыкны үстерү " конференциясен оештыра. Чарада фермер хуҗалыклары һәм фәнни авыл хуҗалыгы оешмалары катнаша ала.

Конференция дискуссия панельләре, докладлар, фикер алышулар һәм практик кейслар форматында узачак. Мәйданчыкларның модераторлары-экспертлар,дәүләт структуралары, агробизнес индустриясе, ритейл, AgroTech стартаплары һәм инвестиция фондлары.

Фикер алышу өчен төп темалар-прогрессив үсемлекчелекне үстерүнең һәм IT-технологияләренең яңа технологияләре, цифрлы авыл хуҗалыгы, цифрлы технологияләр өлкәсендә һөнәри юнәлеш бирү, AgroTech продуктларын стандартлаштыру һәм сертификацияләү үзенчәлекләре.

Чара барышында катнашучылар мегаполислар территориясендә фермерлык челтәрен, җәмәгать урыннары һәм ритейл өчен БИО-Агро комплексларын, Агломерацияләр өчен BIO модульләрен булдыру перспективаларын һәм башкаларны караячаклар.

Чара кысаларында АГРОТЕХНЫҢ инновацион сегментын формалаштыру өчен дәүләт хакимияте һәм җирле үзидарә органнарының, фәнни оешмаларның, инвесторларның, иҗтимагый берләшмәләрнең хезмәттәшлеге стратегияләрен эшләү планлаштырыла.

Үткәрү датасы: 2020 елның 3-4 мартында 11.00 сәгатьтә Мәскәү шәһәре, Кече Конюшковский тыкрыгы, 2 йорт (3 кат), Кипения ноктасы – Мәскәү.

Программа белән рәсми сайтта танышырга мөмкин.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: