Чистайның эшләүче яшьләре "ЅиппуФест" халыкара креатив чаналар фестивалендә катнаштылар"

2020 елның 13 феврале, пәнҗешәмбе

Менә инде 4 тапкыр Мамадыш районында 2020 елның 8 февралендә яраткан "ЅиппуФест" креатив чаналар фестивале узды, быел беренче тапкыр – халыкара дәрәҗәдә. Аны Мамадыш муниципаль районы Башкарма комитеты һәм «Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе»төбәк иҗтимагый оешмасы оештырды. "ЅиппуФест" фестивален алып баручысы - Айрат Заһриев инде беренче ел гына түгел.

Фестиваль кунакларын Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре буенча министр урынбасары - Ринат Наил улы Садыйков, Мамадыш районы башлыгы Анатолий Петрович Иванов һәм «Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе» төбәк иҗтимагый оешмасы рәисе Диләрә Даниял кызы Шувалова котладылар.

Фестивальдә Татарстан Республикасының 25 районыннан һәм Россиянең ике төбәгеннән килгән авыл яшьләре катнашты. Конкурс кагыйдәләре буенча командаларга гадәти булмаган чаналар ясарга, оригиналь костюмнар һәм спуск алдыннан кечкенә генә театральләштерелгән тамаша уйларга кирәк иде.

Чистай муниципаль районыннан «Мульти-патруль» командасы «Патрулевоз» чанасы белән катнашты - бу Чистай муниципаль районының эшләүче яшьләр советы «активистлары (ЧМР «яшьләр үзәге» МБУ))

Өч номинация бар иде: таудан иң озын төшкән өчен – «Чокылды», таулардан иң тиз төшкән өчен – «май буенча кебек», иң креатив чаналар, тамашачылар симпатиясе призы һәм Гран-при ияләре.

Фестиваль нәтиҗәләре буенча Чистай муниципаль районының «Мульти-патруль» командасы «май буенча кебек» номинациясендә 3 нче урынны алды һәм 7 000 сумлык сертификат алды.

Фестивальне оештыручыларга җылы кабул итүләре, яхшы кәеф һәм онытылмаслык хис-кичерешләр алганнары өчен зур рәхмәт белдерәбез. Сезгә якты проектлар һәм уңышлар телибез!

Выбор " яшьләр (яшүсмерләр) клубы мөдире»

Анфиса Волкова

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: