Чистайның иң яхшы студентлары лаеклы бүләкләр алдылар

2020 елның 24 гыйнвары, җомга

Бүген яшьләр үзәгендә Студентлар көненә багышланган бәйрәм чарасы узды.

Залда укуда гына түгел, иҗтимагый тормышта да уңышка ирешкән, мәдәни чараларда катнашып, төрле проектларны тормышка ашырган, волонтерлык эшчәнлеген алып баручы актив, максатчан студентлар җыелды.

Безнең шәһәр уку йортларының иң яхшы студентлары Чистай муниципаль районы башлыгы Дмитрий Алексеевич Иванов стипендияләрен алдылар.

«Без сезгә, студентларга, районның гына түгел, республиканың барлык чараларында актив катнашуыгыз өчен бик рәхмәтле. Сезнең уңышларыгыз, казанышларыгыз нәтиҗәсендә Чистай илебезнең күп кенә почмакларында беләләр. Без сезнең укуда, спортта, мәдәнияттә, социаль тормыштагы уңышларыгыз белән горурланабыз, – дип ассызыклады Дмитрий Алексеевич. – Сезне чын күңелдән Студентлар көне белән котлыйм. Бу иң матур вакыт. Мөгаен, өлкәннәрнең күбесе, сез яшәгән атмосферага яңадан студентлар тормышына чуму өчен, күп нәрсә бирер иде. Сезгә барлык башлангычларыгызда да зур уңышлар телим!»

Төрле номинацияләр буенча «Ел студенты-2019» конкурсында җиңүчеләр дипломнар һәм бүләкләр алды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: