Чистайда яңа чаңгы базасын ачтылар

2019 елның 26 декабре, пәнҗешәмбе

Ул барлык кирәкле җиһазлар белән җиһазландырылган.

Бүген Чистайда актив ял итәргә яратучылар һәм спортчылар өчен мөһим вакыйга. Модульле чаңгы базасы ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов, ТР чаңгы узышлары һәм биатлон федерациясе президенты Илшат Фәрдиев, шулай ук модульле чаңгы базалары төзү республика программасын гамәлгә ашыру кысаларында төзелде. Шуны да билгеләп үтәргә кирәк, базаның урнашу урыны шәһәр халкы һәм кунаклар өчен бик уңайлы. Ул яктыртылган чаңгы трассасы белән янәшә урнашкан.

Тантаналы ачылышта мөхтәрәм кунаклар катнашты. Чистай районы Башкарма комитеты җитәкчесе Эдуард Хәсәнов бу спортчылар өчен генә түгел, ә яшьләрне һәм шәһәр халкын физик культура һәм сәламәт яшәү рәвешенә җәлеп итү өчен дә мөһим вакыйга, дип билгеләп үтте.

Бүгенге көннән башлап шәһәр халкының кышкы спорт белән шөгыльләнү мөмкинлеге барлыкка киләчәк, чөнки чаңгы базасы барлык кирәкле җиһазлар белән тәэмин ителгән.

Бу хакта тулырак "Чистопольские известия" ("Чистай хәбәрләре") (16+)

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: